Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Vyriausybė priėmė įstatymą dėl fizinio barjero Lietuvos-Baltarusijos pasienyje

© Photo : Facebook / Vidaus reikalų ministerijaTvoros statyba Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Tvoros statyba Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje - Sputnik Lietuva, 1920, 06.08.2021
Vyriausybė siekia, kad rugpjūčio 10 dieną į neeilinę sesiją susirinkęs Seimas šiuos projektus priimtų skubos tvarka
VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Vyriausybė penktadienį pritarė įstatymo projektams dėl tvoros Lietuvos-Baltarusijos pasienyje statybų. Ministrai iš ryto susirinko į neeilinį posėdį.
"Tai yra specialus įstatymas, skirtas šitam projektui. Vis dėlto, po diskusijų buvo sutarta ir nutarta, kad tokio įstatymo reikia dėl įvairių išlygų ir tam tikro sprendimo dėl paties projekto valdymo modelio. Galbūt ir dėl paties projekto svarbos pabrėžimo", — sakė posėdyje premjerė Ingrida Šimonytė.
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, pristatydama projektą, tvirtino, kad įstatymo tikslas yra sudaryti teisines prielaidas maksimaliai greitam fizinio barjero tarp Lietuvos ir Baltarusijos įrengimui.
"Fizinio barjero įrengimo įstatymo esmė, kad įstatymo projektu bus sudarytos būtinos teisinės, finansinės, organizacinės sąlygos operatyviam fizinio barjero įrengimui, bus sukurtas efektyvus sprendimų priėmimo ir reikalingų darbų organizavimo mechanizmas", — sakė Bilotaitė.
Projektu numatoma, kad esminius sprendimus dėl fizinio barjero įrengimo priims Vyriausybė.
Anksčiau VSAT vadas Rustamas Liubajevas papasakojo, kaip atrodys tvora pasienyje su Baltarusija. Pasak jo, fizinis barjeras turėtų būti sudarytas iš dviejų pagrindinių elementų – pirmasis elementas yra koncertina, ji būtų montuojama ant sienos linijos, šalia jos būtų diegiama ir apsauginė tvora. Tai būtų 4 metrų aukščio metalinė tvora, su Y formos viršūnėmis, kur būtų papildomai montuojama koncertina. Tvora, kaip numatoma, bus įkasama į žemę.
Skaičiuojama, kad tokio barjero įrengimas gali kainuoti 152 mln. eurų ir, anot VSAT vado, gali trukti iki dvejų metų.
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала