Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Baltarusijos pasienio komitetas apie šūvius pasienyje su Lietuva: vyksta pratybos

© Photo : Facebook / Государственный пограничный комитет БеларусиБелорусские пограничники, архивное фото
Белорусские пограничники, архивное фото - Sputnik Lietuva, 1920, 08.08.2021
Baltarusijos pasieniečių pratybos netoli ES sienos vyks iki trečiadienio, rugpjūčio 12 dienos
VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Baltarusijos valstybės pasienio komitetas, komentuodamas žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie šūvius ir signalines raketas pasienio zonoje, pareiškė, kad ten vyksta planinės pratybos.
Anksčiau VSAT pranešė, kad pareigūnai Baltarusijos teritorijos gilumoje girdėjo kelis pavienių šūvių garsus bei fiksavo signalines raketas. Tuo tarpu rugpjūčio 3 dieną Baltarusijos valstybės pasienio komitetas pranešė, kad iki rugpjūčio 12 dienos pasieniečiai vykdys operacines ir taktines pratybas pasienyje su Lietuva ir Lenkija.

"Galiu tik pasakyti, kad pas mus vyksta planinės pratybos. Mes apie tai informavome", - sekmadienį RIA Novosti sakė Baltarusijos valstybės gynybos komiteto atstovas.

Iš viso šiemet Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyta 4 112 neteisėtų migrantų. Daugelis jų teigia esą Irako piliečiai. Lietuvoje liepos 2 dieną paskelbta ekstremali situacija, susijusi su nelegalių migrantų antplūdžiu.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Литовский пограничник смотрит в бинокль, архивное фото - Sputnik Lietuva, 1920, 08.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Lietuvos pasieniečiai skelbia apie šūvius Baltarusijos teritorijoje
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала