Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Lukašenka pareiškė, kad Minskas nieko nešantažuoja neteisėtų migrantų tema

© Sputnik / Дмитрий Астахов / Pereiti prie nuotraukų bankoBaltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka - Sputnik Lietuva, 1920, 09.08.2021
Pasak šalies prezidento, Minskas visada pasiruošęs konstruktyviai bendrauti svarbiomis temomis, kol Vakaruose bus peržengta "raudona linija"
VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Baltarusija nieko nešantažuoja nelegalios migracijos grėsme, tačiau reaguoja į Vakarų veiksmus "pagal savo galimybes". Apie tai pirmadienį pareiškė Respublikos prezidentas Aleksandras Lukašenka susitikime su žurnalistais ir visuomenės atstovais.

"Neteisėta migracija. Ne, mes nieko nešantažuojame. Mes niekam negrasiname. Jūs tiesiog pastatote mus į tokias sąlygas, kad esame priversti reaguoti. Ir mes reaguojame. Na jau atleiskite, kaip galime ir kaip mokame", — cituoja Lukašenką "TASS".

Jis pridūrė, kad Baltarusija turi mažiau išteklių nei didelės šalys. Tuo pačiu, anot jo, Minskas visada pasiruošęs konstruktyviai bendrauti svarbiomis temomis, kol Vakaruose bus peržengta "raudona linija". "Mes reaguojame taip, kaip galime", — pridūrė jis.
"Turime opią temą, dėl kurios visada atsakingai deramės. Na, pavyzdžiui, JAV. Jos labai vertino mūsų darbą kovoje su kontrabanda ir radioaktyviųjų medžiagų gabenimu. Penki ar šeši atvejai tik pernai. Tai vertino visas pasaulis — ir Rusija tai vertina, ir Kinija. <...> Amerikiečiams tai yra klausimų klausimas. Mes juos už tai vertinome, dirbome kartu. Mes ir toliau dirbame dabar. Bet aš juos įspėjau: jei jie peržengs "raudoną liniją", mes su jais apie tai visai nekalbėsime", — sakė Lukašenka.
Lietuvos ir Baltarusijos pasienis - Sputnik Lietuva, 1920, 09.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Iš viso Lietuvoje apgręžta 1 000 neteisėtų migrantų
Iš viso šiemet Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyta 4 112 neteisėtų migrantų. Lietuvoje liepos 2 dieną paskelbta ekstremali situacija, susijusi su nelegalių migrantų antplūdžiu.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала