Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Lenkijos pasieniečiai į sieną atvežė sumuštą migrantą, sako Minske

CC0 / wikipedia / Beentree / Lenkijos ir Baltarusijos pasienis
Lenkijos ir Baltarusijos pasienis - Sputnik Lietuva, 1920, 14.08.2021
Paaiškinama, kad incidentas įvyko Lenkijos ir Baltarusijos pasienio ruože, kurį saugojo Gardino pasienio grupė
VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Baltarusijos valstybės sienų komitetas pranešė, kad Lenkijos pasieniečiai į Baltarusijos sieną atvežė sumuštą migrantą.
"Lenkijos pasieniečiai priėmė savo kolegų iš Lietuvos darbo stilių: dar vienas sumuštas pabėgėlis buvo pristatytas į Baltarusijos sieną", — šeštadienį buvo pranešta Baltarusijos ministerijos Telegram kanale.
Paaiškinama, kad incidentas įvyko Lenkijos ir Baltarusijos pasienio ruože, kurį saugojo Gardino pasienio grupė. "Lenkijos pasieniečiai atvežė sužeistą užsienietį į pasienio liniją. Vyras, Irako pilietis, smarkiai nukirto antakis. Nesulaukęs pagalbos iš Lenkijos saugumo pajėgų, jis kreipėsi į Baltarusijos pasieniečius. Jie nuplovė žaizdą tiesiai ant sienos linijos ir uždėjo sterilų tvarstį", —sakoma pranešime.
Humanitarinė pagalba iš Ukrainos Lietuvos sienos apsaugos tarnybai - Sputnik Lietuva, 1920, 14.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Iš Ukrainos atkeliavo krovinys su 24 kilometrų spygliuota viela
Anot jo, "vyras paaiškino, kad kreipėsi dėl pabėgėlio statuso Lenkijoje ir ketina bandyti dar kartą, nepaisant Lenkijos pusės smurtinių veiksmų prieš pabėgėlius".
Naujausiais duomenimis, nuo metų pradžios Lietuvoje prie sienos su Baltarusija buvo sulaikyta daugiau nei 4 tūkst. nelegalių migrantų. Lietuvoje liepos 2 dieną paskelbta ekstremali situacija, susijusi su nelegalių migrantų antplūdžiu.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала