Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Per parą sulaikyti du nelegalūs migrantai iš Baltarusijos

© Photo : Vrm.lrv.ltPasienis su Baltarusija
Pasienis su Baltarusija - Sputnik Lietuva, 1920, 14.08.2021
Šiemet per sieną su Baltarusija į Lietuvą atvyko 4 119 nelegalių migrantų. Daugelis jų teigia esą Irako piliečiai
VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Per praėjusią parą prie sienos su Baltarusija Lietuvoje sulaikyti du neteisėti migrantai, rodo Statistikos departamento duomenys.
Šiemet per sieną su Baltarusija į Lietuvą atvyko 4 119 nelegalių migrantų. Daugelis jų teigia esą Irako piliečiai. Neteisėtai atvykstančiųjų skaičius padidėjo 55 kartus, palyginti su praėjusiais metais, ir 110 kartų, palyginti su 2019 metais.
Литовский пограничник смотрит в бинокль, архивное фото - Sputnik Lietuva, 1920, 13.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Alytuje iš stovyklos pabėgo daugiau nei 30 nelegalių migrantų
Dėl migrantų antplūdžio Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija. Anksčiau vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė priėmė sprendimą leisti pasieniečiams apgręžti į Lietuvą vykstančius neteisėtus migrantus ar nukreipti juos į pasienio punktus ar diplomatines atstovybes.
VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai ištekliai. Be to, pasieniečiams į pagalbą atėjo pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX pareigūnai.
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала