Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Minskas pareiškė apie Latvijos pasieniečių bandymus priverstinai išvaryti migrantus

© Photo : Valsts robežsardzeLatvijos pasieniečiai
Latvijos pasieniečiai - Sputnik Lietuva, 1920, 15.08.2021
Pasak Baltarusijos pasieniečių, visi Latvijos saugumo pajėgų veiksmai yra apsiriboję šaltakraujišku stebėjimu ir vaizdo įrašymu to, kas vyksta
VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Baltarusijos valstybinis komitetas pranešė apie Latvijos pasieniečių bandymą išvaryti pabėgėlius iš šalies. Apie tai komitetas sekmadienį pranešė savo Telegram kanale.
"Rugpjūčio 14 dieną Latvijos pasieniečiai į Polocko pasienio būrio prie Baltarusijos sienos atsakomybės zoną jėga pristatė dar vieną 18 pabėgėlių grupę, įskaitant moteris ir vaikus", — sakoma pranešime.
Anot pasienio komiteto, daugelis migrantų turėjo išsekimo požymius ir jiems reikėjo medikų pagalbos.
"Tam tikru momentu viena moteris pajutė labai blogai. Pabėgėliai <...> kreipėsi pagalbos į Latvijos pusę, bet nesėkmingai. Visi Latvijos saugumo pajėgų veiksmai buvo apsiriboję šaltakraujišku stebėjimu ir vaizdo įrašymo to, kas vyksta", — informavo komitetas.
Komitetas pranešė, kad pabėgėliai kreipėsi į Baltarusijos pasieniečius, kurie iškvietė greitąją pagalbą. Medikai apžiūrėjo ir nuvežė nukentėjusią, jos vyrą ir vaiką į Verchnedvinsko centrinę regioninę ligoninę. Dabar užsieniečių, paguldytų į gydymo įstaigą, būklė stabili, niekas nekelia pavojaus jų gyvybei, pažymėjo Valstybės sienos komitetas.
Nelegalūs migrantai Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje - Sputnik Lietuva, 1920, 15.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
JAV prisijungė prie Lietuvos kaltinimų Minskui dėl nelegalių imigrantų
Rugpjūčio 10 dieną Latvijos vyriausybė nusprendė paskelbti ekstremalią situaciją pasienyje su Baltarusija dėl nelegalių migrantų antplūdžio. Šis režimas galios iki lapkričio 10 dienos.
Remiantis Ministrų kabineto nutarimu, kariuomenė ir policija turėtų padėti Valstybės sienos apsaugos tarnybai kontroliuoti padėtį pasienyje. Pasieniečiams suteikta teisė panaudoti fizinę jėgą, kad nedelsiant grąžintų nelegalius migrantus į šalį, iš kurios jie neteisėtai kirto.
Nuo metų pradžios Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sugauta per 4,1 tūkst. nelegalių migrantų. Tai yra 55 kartus daugiau nei per praėjusius metus ir 110 kartų daugiau nei 2019 metais.
Vilnius dėl migracijos krizės kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusijos valdžia jau pareiškė, kad deramai susidoroja su sienos apsauga. Pasak Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos, jis neleis šalį pavirsti nelegalių imigrantų "kolonija", o Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia, pelninga ir finansiškai įmanoma".
Lenkijos ir Baltarusijos pasienis - Sputnik Lietuva, 1920, 14.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Lenkijos pasieniečiai į sieną atvežė sumuštą migrantą, sako Minske
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала