Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Nausėda su Zelenskiu aptarė nelegalios migracijos problemą

© Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijaLietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu  - Sputnik Lietuva, 1920, 17.08.2021
Pokalbio metu šalies vadovas dar kartą pabrėžė, kad Lietuvos patiriamas migracinis spaudimas yra "Baltarusijos režimo prieš Lietuvą ir Europos Sąjungą vykdoma hibridinė ataka"
VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu aptarė nelegalios migracijos per Lietuvos sieną su Baltarusija problemą. Apie tai praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.
Per pokalbį telefonu šalies vadovas pabrėžė, kad šiuo metu Lietuvos patiriamas migracinis spaudimas yra "Baltarusijos režimo prieš Lietuvą ir Europos Sąjungą vykdoma hibridinė ataka, kurioje migrantai yra naudojami kaip politinės manipuliacijos įrankis, aktyviai pasitelkiama propaganda ir dezinformacija".
Prezidentas teigė, kad per pastarąsias savaites Lietuvos pasieniečiai apgręžė apie 1 500 nelegalių migrantų, yra telkiami ištekliai fiziniam barjerui pasienyje įrengti.
Concertina - Sputnik Lietuva, 1920, 16.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Lietuva planuoja įsigyti 3 tūkst. km pjaunančios vielos
Nausėda taip pat padėkojo Ukrainos prezidentui už suteiktą paramą Lietuvai – 100 km koncertinos vielos fiziniam barjerui statyti.
Prezidentas atkreipė Ukrainos vadovo dėmesį į intensyvėjantį Baltarusijos režimo oponentų ir pilietinės visuomenės atstovų persekiojimą – net ir užsienio šalyse, ir poreikį konsoliduoti baltarusių diasporą. Šalių vadovai aptarė nedemokratinių valstybių skleidžiamos dezinformacijos ir propagandos keliamus iššūkius ir bendrus įrankius kovai su šia problema.
Prezidentai taip pat aptarė kitą savaitę vyksiantį Lietuvos vadovo vizitą į Ukrainą, kurio metu prezidentas dalyvaus Krymo platformos inauguracijoje ir Ukrainos nepriklausomybės 30-mečio minėjime.
Nuo metų pradžios Lietuvoje prie sienos su Baltarusija buvo sulaikyta daugiau nei 4 tūkst. nelegalių migrantų. Šalyje paskelbta ekstremali situacija, susijusi su nelegalių migrantų antplūdžiu.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir finansiškai įmanoma".
Глава МВД Литвы Агне Билотайте - Sputnik Lietuva, 1920, 16.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
VRM paragino ES pakeisti migracijos teisės aktus
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала