Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Baltarusija neigia Lietuvos kaltinimus dėl provokacijų pasienyje

© AP Photo / Mindaugas KulbisLietuvos pasieniečiai pasienyje su Baltarusija
Lietuvos pasieniečiai pasienyje su Baltarusija - Sputnik Lietuva, 1920, 18.08.2021
Baltarusijos valstybės sienos komiteto teigimu, iš tikrųjų Baltarusijos pasieniečių būrys atskleidė faktą apie bandymą priversti migrantus neteisėtai kirsti šalies teritoriją
VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Minskas Vilniaus kaltinimus tuo, kad Baltarusijos pasieniečiai pažeidė Lietuvos sieną, pavadino nepagrįstais, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos valstybės sienos komiteto pareiškimą.
Anksčiau Lietuvos valdžia pareiškė apie provokaciją, kurioje dalyvavo 12 Baltarusijos pasieniečių, kurie tariamai neteisėtai įžengė į šalį ir "priverstinai įstūmė" į ją 35 nelegalius migrantus. Vilnius dėl to ketina sustiprinti sienų apsaugą.

"Lietuva kaltina Baltarusijos pasieniečius sienos pažeidimu, tačiau nepateikia objektyvių įrodymų", — sakoma Baltarusijos valstybės sienos komiteto "Telegram" kanale.

Komiteto pranešime pabrėžiama, jog "Lietuvos pateiktame vaizdo įraše trūksta objektyvių įrodymų, kad Baltarusijos pasieniečiai neteisėtai kirto valstybės sieną".
Tvoros Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje statyba - Sputnik Lietuva, 1920, 18.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Lietuva pripažino, kad NATO iš karto gauna visus duomenis apie padėtį pasienyje
Minskas pabrėžė, kad tokie kaltinimai yra provokacija, siekiant sukurti informacinį rezonansą.
Baltarusijos valstybės sienos komiteto duomenimis, "iš tikrųjų rugpjūčio 17 dieną Baltarusijos pasieniečių būrys atskleidė faktą apie bandymą priversti migrantus neteisėtai kirsti Baltarusijos teritoriją".
"Gretimoje teritorijoje prieš pabėgėlius smurtavo ginkluoti žmonės su karine uniforma. Siekdami užkirsti kelią neteisėtam sienos kirtimui, Baltarusijos pasieniečiai užblokavo išsiunčiamų užsieniečių judėjimo kryptį. Dėl to Lietuvos saugumo pajėgos atsisakė savo ketinimų", — sakoma pranešime.
Tokiu būdu "buvo užkirstas kelias Baltarusijos sienos pažeidimui".
Нелегальные мигранты на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920, 18.08.2021
Video
VSAT kaltina Baltarusiją rengiant provokacijas apie Lietuvos žiaurumą
Pastaruoju metu Lietuva, Latvija ir Lenkija pareiškia, kad pasienyje su Baltarusija sulaikoma vis daugiau migrantų. Minskas savo ruožtu tvirtina, kad kaimyninės šalys priverstinai išvaro nelegalius imigrantus, be to, daugelį — su kūno sužalojimais. Rugpjūčio pradžioje pasienyje su Lietuva buvo rastas sunkios sveikatos būklės migrantas iš Irako, netrukus jis mirė. Baltarusijos tyrimų komitetas šiuo klausimu pradėjo baudžiamąją bylą.
Nuo metų pradžios Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyta per 4,1 tūkst. nelegalių migrantų. Tai yra 55 kartus daugiau nei per praėjusius metus ir 110 kartų daugiau nei 2019 metais.
Vilnius dėl migracijos krizės kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusijos valdžia jau pareiškė, kad deramai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis savo šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija", o Minskas nelegalios migracijos klausimą sprendžia "tiek, kiek reikia ir finansiškai įmanoma".
Tvora ir pasienio postai Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje - Sputnik Lietuva, 1920, 18.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Lietuva išreiškė protestą Baltarusijai dėl sienos pažeidimo incidento
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала