Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Lietuva išreiškė protestą Baltarusijai dėl sienos pažeidimo incidento

© Sputnik / Алексей СтефановTvora ir pasienio postai Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Tvora ir pasienio postai Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje - Sputnik Lietuva, 1920, 18.08.2021
Užsienio reikalų ministerija išreiškė griežtą protestą Baltarusijai dėl pasikartojančių valstybės sienos pažeidimo atvejų
VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) perdavė diplomatinę notą Baltarusijai, reikšdama griežtą protestą dėl pasikartojančių Lietuvos valstybės sienos pažeidimo atvejų, praneša URM spaudos tarnyba.
"URM reikalauja, kad Baltarusija kuo skubiau imtųsi visų būtinų priemonių, kad ateityje tokie incidentai nepasikartotų", — sakoma pranešime.
URM pabrėžia, kad nota siunčiama dėl incidento rugpjūčio 17 dieną. Skelbiama, kad kai Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio pasienio užkardos veikimo teritorijoje dvylika Baltarusijos pareigūnų, dėvinčių riaušėms malšinti skirtą ekipuotę, "prievartiniu būdu bandė į Lietuvos teritoriją įstumti 35 migrantų grupę ir vieną metrą įžengė į Lietuvos teritoriją".
"Tokie veiksmai laikytini įžūlia provokacija ir grubiu Lietuvos ir Baltarusijos sutarties dėl Lietuvos ir Baltarusijos valstybės sienos teisinio režimo nuostatų pažeidimu", — rašoma ministerijos pranešime.
VSAT net paskelbė vaizdo įrašą, kuriame neva užfiksuotas minimas incidentas.
Nuo metų pradžios Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sugauta per 4,1 tūkst. nelegalių migrantų. Tai yra 55 kartus daugiau nei per praėjusius metus ir 110 kartų daugiau nei 2019 metais.
Ограждение на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920, 18.08.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Minskas teigia, kad ES šalys pažeidžia sutartis su migrantais
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала