Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Baltarusijos pasieniečiai parodė vaizdo įraše neva Lietuvoje sumuštus migrantus

Lietuvos ir Baltarusijos siena - Sputnik Lietuva, 1920, 23.08.2021
Baltarusijos pasieniečiai pareiškė, jog ir toliau registruoja nežmoniško žiauraus elgesio su pabėgėliais faktus
VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Baltarusijos valstybės sienos komitetas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame, kaip teigia žinyba, užfiksuoti įrodymai, kad Lietuvos saugumo pajėgos panaudojo smurtą prieš migrantus.
Vaizdo įraše galima pamatyti užsieniečius, kurie demonstruoja jiems padarytas traumas — įbrėžimus ir sumušimus. Incidentas užfiksuotas Lydos pasienio poskyrio ruože.

"Nepaisant daugybės Lietuvos teisėsaugininkų pareiškimų apie besąlygišką žmogaus teisių laikymąsi, Baltarusijos pasieniečiai ir toliau registruoja nežmoniško žiauraus elgesio su pabėgėliais faktus", — "Telegram" kanale pranešė Valstybės sienos komitetas.

Baltarusija ne kartą pareiškė, kad Lietuvos teisėsaugos pareigūnai naudoja jėgą prieš migrantus, ir ragino juos liautis pažeidinėti žmogaus teises. Irako pareigūnai taip pat paragino humaniškai elgtis su migrantais. Tačiau ir toliau pranešama apie incidentus. Tuo tarpu Lietuvos valdžia visus kaltinimus neigia.
Nuo metų pradžios Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyta daugiau nei 4,1 tūkst. nelegalių migrantų. Tai yra 55 kartus daugiau nei per praėjusius metus ir 110 kartų daugiau nei 2019 metais.
Vilnius dėl migracijos krizės kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusijos valdžia jau pareiškė, kad deramai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis savo šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija", o Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir finansiškai įmanoma".
Lenkijos pasieniečiai stovi šalia migrantų grupės Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje - Sputnik Lietuva, 1920, 23.08.2021
Lukašenka teigė, kad Lenkija surengė konfliktą pasienyje su Baltarusija
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала