Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Lietuvoje vėl didėja nelegalių migrantų srautas

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje - Sputnik Lietuva, 1920, 28.08.2021
Migrantų, bandančių į Lietuvą patekti iš Baltarusijos pusės, skaičius vėl pradeda augti
VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Vis daugiau migrantų siekia patekti į Lietuvą iš Baltarusijos, pareiškė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.
"Aktyvumas didėja ir apie tai byloja skaičiai tų asmenų, kurie bando nelegaliai atvykti į Lietuvą. Užvakar [trečiadienį] 155, vakar [ketvirtadienį] šiek tiek mažiau, tačiau tas didėjimas yra", – pasieniečių vadą cituoja TASS.
Pranešama, kad paskutinę liepos dieną Lietuvos teritorijoje buvo sulaikyta 216 nelegalių imigrantų - tai didžiausias skaičius per parą nuo šių metų pradžios.
Pastaruoju metu migrantų srautas smarkiai sumažėjo, leidus pasieniečiams migrantus apgręžti atgal į Baltarusiją.
Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto daugiau kaip 4,1 tūkst. migrantų. Dėl išaugusios neteisėtos migracijos paskelbta ekstremali situacija.
Dėl susiklosčiusios situacijos valdžia kaltina Minską. Savo ruožtu Baltarusija jau pareiškė, kad tinkamai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija". Pasak jo, Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "tiek, kiek reikia ir finansiškai įmanoma".
Беженцы на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920, 27.08.2021
Video
Baltarusijos pasieniečiai parodė, kaip migrantai yra išvaromi iš Lietuvos
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала