Žiniasklaida: JAV finansavo koronaviruso tyrimus Kinijoje

© Sputnik / Денис Абрамов / Pereiti prie nuotraukų bankoТестирование на антитела к коронавирусу
Тестирование на антитела к коронавирусу - Sputnik Lietuva, 1920, 08.09.2021
Medžiagos paskelbimas suteikė dar vieną priežastį spekuliuoti, kad Amerikos mokesčių mokėtojų finansuojamas projektas galėjo prisidėti prie COVID-19 atsiradimo
VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. JAV skyrė daugiau nei 3 milijonus dolerių šikšnosparnių koronavirusų atsiradimo ir jų perdavimo žmonėms rizikai ištirti, paskirstydamos dotaciją kelioms mokslinėms organizacijoms, įskaitant virusologijos institutą Uhane, Kinijoje, rašo internetinis leidinys "Intercept".
Leidinys teigia turintis 900 puslapių medžiagos apie JAV finansavimą virusologiniams tyrimams Kinijoje, įskaitant informaciją apie nacionalinių sveikatos priežiūros institutų dotaciją 2014–2019 metais.

"Projekto tikslas — padėti išsiaiškinti, kokie veiksniai leidžia gyvūnų koronavirusams vystytis ir patekti į žmonių populiaciją, tiriant virusų įvairovę kritinėje gyvūnų grupėje (šikšnosparniuose) didelės rizikos vietovėse (laukinėje gamtoje) naujų ligų židinyje (Kinijoje)", — sakoma dokumente.

Uhano virusologijos institutas, tuomet dar būsimasis koronaviruso pandemijos epicentras, yra įtrauktas į dotacijų gavėjų sąrašą.
Medžiagos paskelbimas suteikė dar vieną priežastį spekuliuoti, kad Amerikos mokesčių mokėtojų finansuojamas projektas galėjo prisidėti prie COVID-19 atsiradimo.
JAV žvalgybos bendruomenė anksčiau pripažino, kad neturi pakankamai informacijos, jog nustatytų, ar koronavirusas yra natūralus reiškinys, ar nutekėjimo iš Uhano laboratorijos rezultatas.
Klaipėda - Sputnik Lietuva, 1920, 07.09.2021
Lietuvoje daugėja "juodųjų" COVID-19 zonų: jau 10 savivaldybių
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала