Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

JAV pasmerkė Baltarusijos valdžią už migrantų srauto "organizavimą" pasienyje

© Sputnik / Наталья Селиверстова / Pereiti prie nuotraukų bankoГорода мира. Вашингтон
Города мира. Вашингтон - Sputnik Lietuva, 1920, 14.09.2021
VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Baltieji rūmai smerkia Baltarusijos valdžią už migrantų srauto organizavimą pasienyje su Lietuva, sakė JAV prezidento padėjėjas nacionalinio saugumo klausimais Džeikas Salivanas (Jake Sullivan) per pokalbį telefonu su Lietuvos ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, rašo RIA Novosti.
Anot Baltųjų rūmų spaudos tarnybos, Salivanas, kabėdamas su Šimonyte, išreiškė paramą Lietuvai, "susidūrusiai su Kinijos bandymu taikyti prievartą".

"JAV labai vertina principingą poziciją Lietuvos užsienio politikoje remiant demokratiją ir žmogaus teises, tame tarpe Baltarusijoje. Sullivanas pasmerkė Lukašenkos režimą už neteisėtų migrantų srauto per sieną organizavimą", — sakoma pranešime.

Anksčiau Kinija ir Lietuva abipusiškai atšaukė savo ambasadorius konsultacijoms dėl to, kad Lietuvos valdžia leido Taivanui atidaryti "atstovybę" šalyje.
Migrantai stovykloje - Sputnik Lietuva, 1920, 13.09.2021
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Lietuva atmetė visus išnagrinėtus neteisėtų migrantų prieglobsčio prašymus
Latvijos vyriausybė nusprendė įvesti nepaprastąjį režimą pasienyje su Baltarusija dėl padidėjusio migrantų iš trečiųjų šalių, kurie bando neteisėtai patekti į respubliką iš Baltarusijos, skaičiaus.
ES teigia, kad Baltarusija naudoja migrantus kaip "hibridinį ginklą" prieš ES po to, kai buvo įvestos ribojamosios priemonės prieš Minską. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pažymėjo, kad Minskas nebevaržys nelegalių migrantų srautų į ES šalis: dėl Vakarų sankcijų "nėra nei lėšų, nei pajėgų".
Baltarusijos pasieniečiai ne kartą pareiškė apie Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos prievartinį migrantų išsiuntimą į Baltarusijos teritoriją.
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала