Нелегальные мигранты в лагере на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Lietuva, 1920
Migrantų antplūdis. Padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Pastaruoju metu pasienyje susiklostė itin sudėtinga situacija, nes iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai neteisėtai patenka į Lietuvą, kur prašo prieglobsčio

Dėl tvoros Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje žuvo dar vienas briedis

CC0 / Рixabay / Лось
Лось - Sputnik Lietuva, 1920, 15.09.2021
Pasak Baltarusijos pareigūnų, Europos gamtos apsaugos ir ekologinės organizacijos sąmoningai nereaguoja ir nesiima jokių veiksmų, nepaisant akivaizdžių gyvūnų žūties faktų
VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje žuvo briedis, pranešė Baltarusijos pasieniečiai.
Briedis, bandęs įveikti kliūtį Dotiškių užkardos teritorijoje, tapo dar viena "koncertinos" auka.
Gyvūnas įsipainiojo į spygliuotą vielą ir neteko daug kraujo. Deja, Baltarusijos pareigūnai briedį rado jau negyvą. Į įvykio vietą buvo iškviesti Aplinkos departamento darbuotojai.
"Lietuvos pusėje įrengtos užtvaros konstrukcijos šiurkščiai pažeidžia aplinkosaugos teisės aktus ir toliau kenkia faunai pasienyje", — rašo pasieniečiai.
Pasak Baltarusijos pareigūnų, Europos gamtos apsaugos ir ekologinės organizacijos sąmoningai nereaguoja ir nesiima jokių veiksmų, nepaisant akivaizdžių gyvūnų žūties faktų dėl Lietuvos valdžios įrengtos "koncertinos". Tai jau trečias atvejis Lietuvos pasienyje.
Nuo metų pradžios Lietuvoje prie sienos su Baltarusija buvo sulaikyta daugiau nei 4,1 tūkst. Tai 55 kartus daugiau nei per praėjusius metus. Vilnius dėl migracijos krizės kaltina Minską.
Savo ruožtu Baltarusijos valdžia jau pareiškė, kad deramai užtikrina sienos apsaugą. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis savo šalies paversti nelegalių imigrantų "kolonija", o Minskas nelegalios migracijos problemą sprendžia "kiek reikia ir finansiškai įmanoma".
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала