Лампа накаливания - Sputnik Lietuva, 1920
Energetika
Aktualios naujienos apie energirinkos rinkos pokyčius Europoje, Baltijos šalyse ir Rusijoje. Analitiniai straipsniai, ekspertų nuomonė ir vaizdo įrašai.

Rusijoje skelbiama, kad ji gali tiekti daugiau dujų Europai

Dujų tiekimas - Sputnik Lietuva, 1920, 15.01.2022
Anksčiau Tarptautinės energetikos agentūros vadovas Fatihas Birolis apkaltino Rusiją sunkinant sudėtingą situaciją Europos energetikos rinkoje
VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Rusija gali tiekti daugiau dujų Europai, tam yra resursų, tačiau reikia ilgalaikių sutarčių, nes gamybos augimas turi ilgą investicijų ciklą, sakė vicepremjeras Aleksandras Novakas.
Tarptautinės energetikos agentūros (IEA) vadovas Fatihas Birolis sausio 12 dieną apkaltino Rusiją sunkinant sudėtingą situaciją Europos energetikos rinkoje, rašė "Bloomberg". Jis teigė, kad Rusija gali padidinti tiekimą bent trečdaliu, palyginti su dabartiniais kiekiais, tai yra 3 mlrd. kubinių metrų per mėnesį.
"Mes galime tiekti (daugiau Sputnik), turime didžiulius resursus, bet bet kokia gamyba yra investicinis projektas, kuriam reikia laiko, kad šis projektas atsipirktų ir pritrauktų investicijas. Todėl turėtų būti aiški rinkodaros politika. Todėl visada pasisakėme už tai, kad ilgalaikės sutartys pirmiausia būtų energetinio saugumo sistemos vartotojams, kurie naudojasi tokiais energijos nešikliais", — interviu televizijai "Rossija 1" Birolio kaltinimus komentavo Novakas.
Dujų kainos Europoje pradėjo sparčiai augti nuo praėjusių metų pavasario. Tada vidutinė neatidėliotina TTF indekso kaina svyravo tarp 250–300 JAV dolerių už tūkstantį kubinių metrų. Paskutinėmis vasaros dienomis kontrakto su pristatymu "diena į priekį" vertė viršijo 600 dolerių, o spalio pradžioje jau peržengė 1000 dolerių ribą.
Gruodžio 21 dieną dujų kainos Europoje pasiekė istorines aukščiausius rodiklius— 2190,4 dolerių už tūkstantį kubinių metrų, o po to prasidėjo korekcinis nuosmukis. Paskutinėmis praėjusių metų dienomis sausio mėnesio ateities sandorių atsiskaitymo kaina sumažėjo perpus — iki 1020 dolerių gruodžio 30 dieną.
Šių metų pradžioje dujų kainos rodo didelį nepastovumą. Nuo sausio pradžios kainos jau nukrito žemiau 800 ir šoktelėjo iki beveik 1200 dolerių.
Tuo pačiu metu Europos požeminėse saugyklose dujų atsargos yra žemiausiame šiam sezonui būdingam lygyje.
Люди держат руки над батареей, архивное фото - Sputnik Lietuva, 1920, 14.01.2022
Vilniaus savivaldybė papasakojo, kaip gauti kompensaciją už šildymą
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала