Tuminas papasakojo, kaip švęs 70-metį

© Sputnik / Максим Блинов / Pereiti prie nuotraukų bankoRimas Tuminas
Rimas Tuminas - Sputnik Lietuva, 1920, 15.01.2022
Jis taip pat kalbėjo apie spektaklį "Karas ir taika" pagal Levo Tolstojaus romaną, kuris tapo dideliu teatro pasaulio įvykiu
VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Rusijos Valstybinio Vachtangovo akademinio teatro meno vadovas, lietuvių režisierius Rimas Tuminas Venecijoje švęs savo 70-metį.
Šiame Italijos mieste Tuminas stato Henriko Ibseno pjesę "Vaiduokliai".
"Džiaugiuosi šiuo pasiūlymu, kurio dėka pasislėpsiu nuo šios nelaimės sausį (artėjančio 70-mečio — Sputnik). Guodžia tik tai, kad sausio 20 dieną gimė ir Federico Fellini", — TASS cituoja režisierių.
Kartu jis labai kukliai vertina savo darbą teatro srityje.
"Nemanau, kad mano darbas Lietuvos, Rusijos teatruose ar kur nors kitur yra tapęs kažkokiu ypatingu įvykiu. Tas pats teatras, tik vieta kita, jokių ten lūžių", — tikina režisierius.
Jis taip pat kalbėjo apie spektaklį "Karas ir taika" pagal Levo Tolstojaus romaną. Spektaklis buvo sukurtas Vachtangovo teatro 100-mečiui — jis tapo aukšto lygio kultūrinio gyvenimo įvykiu.
"Teko dirbti [judėti] tarp teatro ir ligoninės. Skausmai buvo velniški, nenuspėjami. Teko prie jų priprasti kaip prie šeimos", — papssakojo Tuminas, kuriam anksčiau buvo diagnozuota onkologinė liga.
Dėl sveikatos problemų jis negalėjo dalyvauti savo premjeroje.
Tuminas gimė 1952 metų sausio 20 dieną Kelmėje. Baigė GITIS režisūros skyrių, vėliau dirbo teatruose Vilniuje ir Maskvoje. Jis statė spektaklius užsienyje, taip pat ir Šiaurės Europos šalyse. 1990 metais įkūrė Vilniaus Mažąjį teatrą ir jam vadovavo, o 2007 metais tapo Vachtangovo teatro meno vadovu. Tumino meistriškumo dėka teatras užima vieną iš pirmaujančių pozicijų tarp Rusijos dramos teatrų.
Rimas Tuminas - Sputnik Lietuva, 1920, 18.11.2021
Lietuvos rusofobinė inkvizicija pasirinko naują auką. Tai Rimas Tuminas
Naujienų srautas
0
Pirma naujausiPirma seniausi
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала