13:52 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Kudirkos aištė Vilniuje — protesto akcijos vieta. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Profsąjungos: naujojo DK iniciatoriai padarė sau meškos paslaugą

  © Sputnik / Александр Липовец
  Analitika
  Gauti trumpą nuorodą
  Pažaidos akmuo: naujas Darbo kodeksas (22)
  10611

  Prie neribotos protesto akcijos šalia Lietuvos Vyriausybės pastato, kurią pradėjo Kauno studentai, prisijungė profsąjungos. Ministrų kabinetas apsitvėrė nuo manifestantų stop juosta ir policijos kordonu.

  VILNIUS, bir 10 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Policijos partuliai ir stop juosta atsirado aplink Lietuvos Vyriausybės pastatą. Šias priemones vyriausybė  "skyrė" neribotos protesto akcijos, kurią nuo praeitos savaitės rengia jaunimo organizacijų atstovai, dalyviams.

  "Užtvaromis ir policijos kordonu prie įėjimo į Ministrų kabineto rūmus vyriausybė aiškiai leido suprasti protestuotojams, kad išklausyti jų reikalavimus ir reaguoti į juos nesiruošia. Apie tai aš ir papasakojau mūsų profsąjungos nariams", — Sputnik pasakė Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovas Dainius Radzevičius.

  Председатель профсоюза журналистов Литвы Д.Радзявичюс
  © Sputnik / Александр Липовец
  Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovas Dainius Radzevičius

  Jaunimo poziciją palaikė ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos lyderiai, kurie pareiškė solidarumą ir prisijungė prie protestuotoju. Konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas pokalbio su Sputnik metu pareiškė, kad skubotas valdančiosios koalicijos ir vyriausybės naujojo Darbo kodekso (DK) priėmimas gali rimtai paveikti artėjančius Seimo rinkimus.

  "Didžiausia vyriausybės klaida, kad naujas DK variantas pateko į Seimą, lenkiant Trišalę tarybą. Įdomiausia yra tai, kad skundus dėl naujojo DK, kreipimus į prezidentę rašo ne tik darbuotijai, bet ir darbdaviai. Jie taip pat nesutinka su atskirais kodekso straipsniais. Lietuvos ir pasaulio praktikoje retai būna, kai abi užinterisuotos šalys būtų vieningos įstatymo nepriėmimo klausimu", — pasakė Černiauskas.

  Палатки, плакат и полицейские
  © Sputnik / Александр Липовец
  Palapinės, plakatas ir policininkai

  Jis pridūrė, kad tie politikai, kurie pasiūlė prieštaringą DK versiją, padarė sau meškos paslaugą ir patys sau išsikasė kapą prieš Seimo rinkimus, kurie vyks Lietuvoje spalio 9 dieną.

  "Jei anksčiau Lietuvos profsąjungų konfederacija palaikė gan gerus ryšius su socialdemokratais, kaip ir visos ES šalys, juk mes turime bendrą politinę platformą — saugoti darbuotojų teises — ką šiandien mes matome: mūsų socialdemokratai šiuo klausimu tapo dar liberalesni nei liberalai. Ar dabar palaikys juos rinkėjai? Aš labai abejoju. Ir mes taip pat pasakysime konfederacijos nariams, "kas, kaip ir už ką" balsavo, ir pasakinėsime, už ką dabar reikia balsuoti", — pridūrė Lietuvos profsąjungų konfederacijos lyderis.

  Плакат Бедность не имеет границ
  © Sputnik / Александр Липовец
  Užrašas plakate: "Skurdas sienų neturi"

  "Profesinės sąjungos ir darbuotojų baimės iš tikrųjų yra teisėtos, ir mes prieš, kad dar šios sesijos metu būtų svarstomas visas socialinio modelio paketas, kurio siekiama sumažinti socialines garantijas. Mes pasistengsime pateikti savo poziciją, kad DK ir socialinis modelis būtų atidėti, nes nebuvo dialogo, nebuvo demokratinio Trišalės tarybos apsvarstymo", — pranešė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkė, Seimo narė Rita Tamašiunienė prieš naujojo Darbo kodekso priėmimą.

  Aktyviai priimta įstatymą kritikuoja ir amžini socialdemokratų oponentai — konservatoriai.

  Участник акции протеста у микрофона
  © Sputnik / Александр Липовец
  Muzikinė akcijos dalis

  Situacija paaštrėjo ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) viduje. Apie dvidešimt Vilniaus filialo partijos narių paviešino pareiškimą apie tai, kad prisijungs prie protestuotojų šalia Vyriausybės pastato. Atsižvelgiant į tai, žiniasklaidoje jau prakalbo apie LSDP skilimą.

  Partijos lyderis — Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius jau vadino tokius sostinės partiečių veiksmus "populizmu".

  А.Черняускас - председатель конфедерации профсоюзов Литвы
  © Sputnik / Александр Липовец
  Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas

  "Yra žmonės, kurie demokratijos partijoje mėgsta užsiimti populizmu ir remiasi emocijomis. Artėjant rinkimams jie nori išreikšti savo mintis tokiu būdu, kad juos bent pastebėtų ir įvertintų", — pareiškė Butkevičius.

  Naujasis Darbo kodeksas buvo priimtas birželio 21 dieną Seime. Pagrindiniai pakeitimai susiję su darbo sutarčių rūšimis, su maksimalią viršvalandžių trūkme. Dabar beliko, kad permainoms pritartų arba vetuotų Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Temos:
  Pažaidos akmuo: naujas Darbo kodeksas (22)

  Dar šia tema

  Pagrindinės Darbo kodekso permainos

  Svarbiausios temos