06:02 2019 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Vytenis Andriukaitis, archyvinė nuotrauka

  Andriukaitis palaiko Skvernelio svarstymus atnaujinti santykius su Rusija

  © AP Photo/ Virginia Mayo
  Analitika
  Gauti trumpą nuorodą
  4030

  Eurokomisaras džiaugiasi, kad premjeras pagaliau suprato, jog su Rusija reikia bendradarbiauti, nepaisant sankcijų, kaip tai ir daro kitos ES šalys

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Eurokomisaras, atsakingas už sveikatos reikalus, Vytenis Andriukaitis pritaria premjero Sauliaus Skvernelio pozicijai atnaujinti politinius kontaktus su Rusija ir tokiu būdu sekti kitų Europos Sąjungos (ES) šalių ir institucijų pavyzdžiu.

  Sekmadienį interviu LNK laidai "Savaitės panorama" Andriukaitis sakė, kad ES šalys susitarė, jog su Rusija galima bendradarbiauti tam tikrose srityse, nepaisant sankcijų, kurios įvestos dėl "Rusijos intervencijos Ukrainoje".

  "Galiu jums pateikti begalę pavyzdžių, kaip šalys narės bendradarbiauja tose srityse, kurios atitinka Vadovų Tarybos rėmus. Komisija daro tą patį. Tai kodėl Lietuva negali daryti, niekaip negaliu suprasti. Kodėl Vokietija gali, Suomija gali, Belgija gali, Lietuva negali?", —sakė Andriukaitis.

  Eurokomisaro manymu, Skverneliui "pagaliau kažkas patarė, kad reikia galvoti".

  Praeitą savaitę Skvernelis Žinių radijui pareiškė, kad Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinė komisija galėtų atnaujinti savo veiklą, kuri užšaldyta 2012 metais.

  Mažiau nei per savaitę ministras pirmininkas dukart pasisakė už politinių kontaktų su Maskva atnaujinimą — pirmą kartą jis apie tai pasakė Lietuvos televizijos kanalo eteryje, kitą kartą — pranešime savo Facebook paskyroje Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad Lietuva yra vienintelė iš ES valstybių, kuri nepalaiko jokių darbinių kontaktų politiniame lygmenyje su Rusija, ir tai, visų pirma, kenkia paties Vilniaus interesams.

  Gruodžio pabaigoje prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat pasisakė už bendradarbiavimą ir teigė, kad "su Rusija reikia bendradarbiauti, prekiauti, o ne kariauti".

  Savo ruožtu Rusijos URM atstovė spaudai Marija Zacharova teigia, kad Maskva vertins Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą apie būtinumą "bendradarbiauti, o ne kariauti" su Rusija, atsižveldama į realią veiklą, o ne tikėdama žodžiais.

  Dar šia tema

  Lietuva praranda JAV įtakos agento Europoje statusą?
  Grybauskaitė pasiruošusi dialogui su Rusija — Lietuva sudeda viltis į ES?
  Tegai:
  santykiai su Rusija, Vytenis Andriukaitis, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos