00:44 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Analitika
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Buvęs Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis mano, kad verslininkų godumas ir kontrolės stoka sudarė sąlygas kainų augimui

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Seimo narys ir buvęs Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis pasipiktino dėl kainų Lietuvoje, jis mano, kad dėl to kaltas verslininkų godumas.

  "Nemanau, kad čia reikia kaltinti mažą rinką. Reikia kaltinti didžiulį godumą ir kažkieno nepriežiūrą. Nes tie tinklai tapo tokie stambūs, kad jie faktiškai pradeda įtakoti politiką", — LNK laidoje KK2 sakė Pavilionis.

  Pavilionis kelerius metus gyveno JAV, kur nuolaidos, anot jo, yra daug didesnės nei Lietuvoje.

  "Kostiumas Lietuvoje kainuoja 2-3 kartus brangiau nei Amerikoje. Ramiai galiu nusipirkti neblogą kostiumą už 200 dolerių, tai yra 150 eurų. Pabandykit nusipirkti už tokią kainą čia… O ką jau kalbėti apie nuolaidas, kurios ten būna maksimalios, ten gali už dešimtis dolerių kartais nusipirkti", — lygino Seimo narys.

  Pavilionis mano, kad galima pasiūlyti "garbingiems tinklams" įvardinti savo antkainį, kad pirkėjas žinotų, kiek vartotojai permoka, palyginti su pradine kaina.

  Politikas teigė, kad jeigu geri batai Lietuvoje kainuoja šimtais, tai "Amerikoje tiesiog tokių kainų nėra". Anot jo ir kokybė lietuviškų prekių galėtų būti geresnė.

  Be to, Pavilionis pabrėžia, kad Lietuvoje labai brangūs rūbai ir avalynė, o JAV visa tai pigiau bei žmonės uždirba 10-20 kartų daugiau.

  Pernai gruodžio pabaigoje "Eurobarometer" paskelbė, kad dauguma lietuvių,  65% gyventojų, pagrindinėmis šalies ekonominėmis problemomis pavadino kainų augimą, infliaciją ir išlaidų pragyvenimui padidėjimą.

  Antrą vietą lietuviai skyrė nedarbo lygiui (23%), trečią — mokesčiams (20%). Lietuvos ekonomika tenkina tik truputį daugiau nei 30% respondentų. Tai šešiais punktais aukščiau nei pavasarį.

  Dar šia tema

  Seime dėl ženklaus kuro kainų augimo kreiptasi į Konkurencijos tarybą
  Patvirtintos naujos elektros kainos gyventojams
  Lietuvos bankas prognozuoja nedarbo mažėjimą ir lėtą kainų augimą
  Tegai:
  kainų augimas, ekonomika, Lietuva

  Svarbiausios temos