12:14 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Ekspertas: Grybauskaitė nesprendžia, kas taps ES nare

  Aurore BELOT / AFP
  Analitika
  Gauti trumpą nuorodą
  12272

  Eksperto teigimu, Grybauskaitės pasisakymas, kad Lietuva privalo padėti Ukrainai tapti ES nare, neturi pagrindo, nes Lietuva turi daug savų problemų ir gali suteikti tik moralinę paramą

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Interviu LRT radijui šią savaitę Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Lietuvos pareiga yra padėti Ukrainai siekti narystės Europos Sąjungoje.

  Kalbėdama apie Ukrainos galimybę tapti ES nare prezidentė teigė, kad "viskas yra realu bet kurioms šalims". Anot Grybauskaitės, stojimas į ES priklauso nuo šalių vystymosi, nuo išorinių aplinkybių, nuo politinio lango, kuris atsidaro istorijos vingiuose.

  Anot Grybauskaitės, nei iš vienos šalies negalima atimti galimybės "viename ar kitame istorijos etape pasiekti savo tikslų". Taigi, prezidentė pabrėžė, kad jeigu Ukraina užsibrėžė sau tapti ES nare, Lietuvos pareiga — padėti siekti savo tikslų.

  Rusijos sisteminės analizės ir prognozavimo centro prezidentas Rostislavas Iščenko interviu Sputnik Lietuva teigė, kad Lietuva gali tik moraliai palaikyti Ukrainą, ji tai ir daro.

  "Lietuva padėti gali tik moraliai, nėra jokių perspektyvų. Plačiau apie tai net ES nekalba. Jie patys ten teigia, kas nėra jokių perspektyvų. Kas tokia Grybauskaitė? Ji pati turi daug problemų. Ar ji sprendžia, ką priimti į ES, o ko nepriimti? "Nepraraskite vilties" — tai ir yra jos maralinė parama. Į Davosą važinėja šlubiai ir vargšai pinigų prašyti. Štai jie ten ir nuvažiavo — Grybauskaitė ir Porošenko", — teigė ekspertas.

  Dar šia tema

  Lietuva į Ukrainą siunčia karo instruktorius
  ETPA priėmė Lietuvos parlamentaro rezoliuciją dėl Ukrainos
  Lietuviai į ES, ukrainiečiai į Lietuvą — metas susimąstyti?
  Tegai:
  Europos Sąjunga, parama, Dalia Grybauskaitė, Ukraina, Lietuva

  Svarbiausios temos