17:23 2019 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Politologas: Rusijos ir Lietuvos santykių problema — Grybauskaitė

  © Photo: Facebook/Dalia Grybauskaitė
  Analitika
  Gauti trumpą nuorodą
  203123

  Dalios Grybauskaitės ir kitų Lietuvos lyderių pareiškimų negalima vertinti kaip didelį politinį žaidimą, nes kalusimai, kuriuos sprendžia "didžioji" Europa — tai ne Lietuvos lygis, mano politologas Andrejus Manojlo

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė LRT radijo eteryje pareiškė, kad šalis laiko savo pareiga — padėti Ukrainai siekti narystės ES. Lietuvos vadovės teigimu, nei viena šalis negali prarsti tokios galimybės.

  "Ukrainos žmonėms taip pat ta viltis turi išlikti", — pareiškė Grybauskaitė.

  Savo ruožtu Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis, susitikęs su Gruzijos Vyriausybės vadovu Giorgi Kvirikashvili, pranešė, kad Lietuva parems Gruziją eurointegracijoje bei kelyje į narystę NATO.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos politologas Andrejus Manojlo papasakojo, kad Lietuva žaidžia toje aikštelėje, kurioje gali. Anot jo, į "didžiosios Europos" žaidimus jos neleidžia, todėl Lietuvai belieka tik Rytų kryptis.

  "Silpno krapštymo, kuris vyksta aplink Dalią Grybauskaitę ir kitus Lietuvos lyderius, neglima vertinti kaip didelį politinį žaidimą. Jiems tiesiai šviesia sako, kad tai ne jų vieta. Klausimai, kuriuos sprendžia Prancūzija, Vokietija, Italija — ne Lietuvos lygis. Ji turėtų susižavėjusi stebėti, kaip vyksta didžioji politika Briuselyje", — įsitikinęs politologas.

  Šiuolaikiniai politiniai režimai Lietuvoje, anot Manojlo, išsivystė ant rusofobijos bangos, ant savo tarybinės pareities neigimo bangos.

  "Jeigu pirmaisiais metais dar sugebėdavo išlaikyti naguose gyventojus, pasakodami jiems skirtingas pasakas apie demokratiją, tai po kurio laiko visos šios istorijos neteko prasmės. Iškilo klausimas, kokiomis priemonėmis elitas išlaikys valdžią savo rankose. Neonacistinių nuotaikų, kurios ten pastebimos, plekštelėjimas — tai tiesioginis elito pasirinkimo indikatorius. Jie pradėjo remtis dešiniųjų radikalų instrumentu, kuris leidžia išlaikyti visuotinę baimę", — mano politologas.

  Udalcovas: Rusija pasirengusi atsakyti Lietuvai apie paminklus >>

  Be to, Manojlo pabrėžė, kad istoriškai Lietuvos ir Rusijos diplomatiniai santykiai visuomet būdavo geri, tačiau šiuo metu pastebimos konkrečios problemos santykiuose su respublikos aukščiausia valdžia, būtent su Dalia Grybauskaite.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Grybauskaitė nesprendžia, kas taps ES nare
  Karbauskis paaiškino Skvernelio norą atnaujinti santykius su Rusija
  Gitanas Nausėda — konservatorių kandidatas prezidento rinkimuose?
  Gylys: Lietuva labai nutolusi nuo demokratijos
  Tegai:
  dvišaliai santykiai, santykiai su Rusija, diplomatija, Dalia Grybauskaitė, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos