15:17 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Žmonės, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos valdžia aukoja piliečius vardan "Rusijos grėsmės" mito

  © Photo: Picjumbo
  Analitika
  Gauti trumpą nuorodą
  14740

  Lietuvos valdžia kuria amžinos "Rusijos grėsmės" idealogiją vietoj to, kad pasirūpintų gyventojų gyvenimo gerove, mano Ruisjos politologas Aleksandras Asafovas

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Kas trečias Lietuvos gyventojas mano, kad sovietiniais laikais buvo geriau gyventi nei dabar Lietuvoje. Apie tai skelbia Užsienio reikalų ministerijos užsakymu tyrimų centro "Vilmorus" atliktos apklausos rezultatai.

  Dauguma respondentų mano, kad Lietuva turėtų aktyviausiai bendradarbiauti su Lenkija ir Baltijos šalimis. O didžiausią grėsmę, apklausos duomenimis, kelia Rusija ir Baltarusija.

  Rusijos ambasadorius Danijoje: Baltija veltui laukia Rusijos puolimo >>

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos politologas Aleksandras Asafovas sakė, kad Lietuvos valdžia rūpinasi tik savo gerove ir kuria mitus apie "Rusijos grėsmę", nes lietuviai renkasi emigraciją.

  "Specialistai jau kalba apie Baltijos šalių išmirimą. Lietuvos valdžia susitelkė ties amžinos "Rusijos grėsmės" idealogijos kūrimu ir nuosava gerove. Problema tame, kad yra neteisingai sudėti akcentai, nes vietoj to, kad stojimo metu į ES kurtų savo valstybes, Baltijos šalys sutelkė dėmesį į kovą prieš neegzistuojančią "Rusijos grėsmę" ir  negerina piliečių gyvenimo lygio", — pabrėžė ekspertas.

  Trečiadienį Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pakomentavo URM apklausą ir įvertino šią situaciją kaip "Baltijos paradoksą", dėl kurio lietuviai išvažiuoja iš šalies.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė vėl papasakojo kolegoms iš NATO apie Rusijos grėsmę
  JAV branduolinės doktrinos grėsmė: Rusija gali nusitaikyti į Baltijos šalis
  Lenkijos premjeras laiko Rusiją didžiausia grėsme jo valstybei
  JAV branduolinis ginklas Rytų Europai — išsigelbėjimas ar grėsmė?
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Lietuva

  Svarbiausios temos