04:10 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Analitika
  Gauti trumpą nuorodą
  259

  Rusijos užsienio reikalų ministro teigimu, JAV, žinodamos didelių ES valstybių požiūrį į ginklų pristatymą Ukrainai, bando primesti šią atsakomybę "rusofobiškoms" Baltijos šalims ir Lenkijai

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. JAV bando įtraukti Baltijos šalis ir Lenkiją į mirtino ginklo tiekimą Ukrainai, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

  "Europa netyli, tyliai ir neviešai prieštarauja. Mūsų duomenimis, kalbose su JAV jos (Europos valstybės — Sputnik) nepritaria Vašingtono primygtinam  reikalavimui prisijungti prie ginklo tiekimo", — sakė ministras interviu televizijos kanalui "Rossija-1".

  Lavrovo teigimu, Vašingtonas bando nuvilioti į savo pusę tas valstybes, kuriose pastebimos didelės rusofobijos tendencijos — Baltijos valstybes ir Lenkiją.

  Rusijos URM vadovas pabrėžė, kad "solidžios" Europos valstybės prieštarauja mirtino ginklo tiekimui Ukrainai, nes "suvokia tokių veiksmų pavojų ir stengiasi atvesti į protą  savo kaimynes, todėl kad amerikiečiai ir kanadiečiai jau  tiekia šį ginklą".

  Ukrainos gynybos ministras Stepanas Poltorakas būdamas JAV pareiškė, kad visiškai sutarė su Pentagono vadovu Džeimsu Mettisu dėl apsiginklavimo tiekimo Kijevui.

  Praeitų metų pabaigoje JAV priėmė galutinį sprendimą dėl apsiginklavimo perdavimo Ukrainai. Planuojama tiekti ir prieštankines raketas Javelin.

  Rusijos Federacijos Tarybos gynybos ir saugumo komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Francas Klincevičius pareiškė, kad ginklo tiekimas Kijevui pažeidžia Minsko susitarimus bei nepadės gerinti Rusijos ir JAV santykių.

  Pernai, rugpjūčio pabaigoje Kijevas viešai pareiškė, kad mirtino ginklo paramą gavo tik iš Lietuvos. Ukraina 2016 metais gavo iš Lietuvos 146 vienetų mirtino Sovietų Sąjungos laikų gamybos ginklo. Tarp jų 60 didelio kalibro Vladimirovo kulkosvaidžių ir 86 didelio kalibro Degtiariovo — Špagino kulkosvaidžių. Apie tai skelbė agentūra "Ukrinform" su nuoroda į JT bazę "Informacija apie pasaulinę prekybą ginklais". Prieš ginklų tiekimą Ukrainai taip pat pasisakė dauguma Europos politikų.

  Dar šia tema

  Lietuvos ir Prancūzijos URM: išlaikyti paramą Ukrainai ir sankcijas Rusijai
  Kodėl Baltijos šalys ir Ukraina — ne Vakarai
  Lietuva į Ukrainą siunčia karo instruktorius
  Tegai:
  mirtinas ginklas, JAV karinė technika, karinė technika, Baltijos šalys, Ukraina, Lenkija, JAV

  Svarbiausios temos