21:02 2018 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1530
 • RUB75.6506
  Vytenis Andriukaitis, archyvinė nuotrauka

  Andriukaitis didžiausia nepriklausomybės atkūrimo klaida laiko "desovietizaciją"

  © Facebook/Vytenis Andriukaitis
  Analitika
  Gauti trumpą nuorodą
  17110

  Prieš valstybės šimtmetį Europos komisaras aptarė, kas anot jo buvo padaryta blogai atkuriant tą pačią valstybę 1990 metais; anot jo, desovietizacija, dekagėbizacija ir liustracija yra purvas ir brudas

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Europos Sąjungos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą, Vytenis Andriukaitis Valstybės šimtmečio proga "Žinių radijui" atsakė, kas jį šiandien džiugina ir nuvilia Lietuvoje.

  Politiko manymu, kvaila yra skirstyti žmones į "soveitinius" ir "nesovietinius". Anot jo, teiginys, kad "sovietinis mentalitetas stabdo valstybės pažangą" yra melas, nes jis nemato didelio skirtumo tarp Vakarų ir posovietinės visuomenės.

  "Aš tikrai manau, kad tos nesveikos diskusijos yra ideologizuotos, čia yra klišė, čia kai kurie mėgsta pasivadinti "Tėvynės mylėtojais ir patriotais". Kiti yra sovietiniai. Šiandien Europoje matau visokiausio mentaliteto žmonių. Kas yra Le Pen? Ji ką, gyveno Tarybų Sąjungoje? Turime keistą kompleksą. Tie, kurie Vakaruose, jau visi yra su pliuso ženklu? Baikit. Šaltasis karas buvo, buvo ir iš abiejų pusių tam tikrų stereotipų", — tvirtino Andriukaitis.

  Paprašytas išrinkti 10 kvailiausių ir 10 geriausių Lietuvos sprendimų, Andriukaitis kvailiausiais darbais pavadino desovietizaciją, dekagėbizaciją ir liustraciją.

  "Tai, kaip ji (desovietizacija — Sputnik) buvo atliekama, yra visiškas neraštingumas. <…> leisti bet kam mėtytis žodžiais, užgaulioti vieniems kitus, teptis ir net nesuprasti, kokie žmonės po to supurvinami. Taip mes spjaudome į savo Tėvynės kultūros šulinį", — aistringai aiškino eurokomisaras.

  Be to,  Andriukaitis teigė, kad idėja, jog laiku, vos paskelbus nepriklausomybę, atlikta liustracija būtų prisidėjusi prie valstybės pažangos, yra "kvaila" ir dėl jos dar reikia diskutuoti. Taip pat politikas pabrėžė, kad šiandien jam kelia susirūpinimą tas faktas, jog istorikai leidžia publicistams ir žurnalistam interpretuoti istorinius faktus.

  O džiaugiasi eurokomisaras tuo, kad lietuviai gerbia konstitucines teises.

  Tegai:
  desovietizacija, Tarybų Sąjunga, Sovietų Sąjunga, Vytenis Andriukaitis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos