22:44 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

  Nejuokinga. Britai išsigando Rusijos humoro

  © Sputnik / Ирина Калашникова
  Analitika
  Gauti trumpą nuorodą
  13530

  Rusijos ginkluotė vėl pasirodė stipresnė už britų. Šį kartą pergalė įvyko humoro srityje

  Naujųjų metų pradžia yra laikas apibendrinti praėjusius metus, tai dabar daro visi. Skaičiuojama, kiek kartų Trampas ir Makronas palietė vienas kitą, kiek batų porų pakeitė Teresa Mei per "Brexit" derybas, kiek "suvartojo" Žanas Klodas Junkeris, rašo "Sputnik" Radijo autorė Marija Baliabina.

  Bet čia reikia parodyti rimtumą. Jei kas nors įtars, kad juokaujame šia tema, vėl mus apkaltins. Neseniai buvo nustatyta, kad "agresyvioji" Rusija net humorą pavertė ginklu.

  "BBC" mums praneša, kad Sovietų Sąjungos žlugimo dienomis rusai pasitelkė humorą, kad būtų lengviau priimti ir ištverti niūrią realybę. Čechovas ir Zoščenka, matyt, žinojo viską iš anksto ir pasiruošė. Ryškiausiu rusų eskapizmo pavyzdžiu britai pavadino televizijos laidą "Lėlės", kuri pasirodė 90-aisiais. Ten politikai parodijuoti su guminėmis jų kopijomis.

  Bet vėliau, kaip pranešė "BBC", atėjo Putinas ir viską sugadino — juokai virto neteisingais. Jų nuomone, tas pats "KVN" Rusijos prezidentą vaizduoja kaip gerą, o visus kitus — kaip sąžiningus. O mūsų ambasados Didžiojoje Britanijoje, kuri taip pat juokauja, Twitter paskyra apskritai yra už gėrio ir blogio ribos.

  Juk ji su humoru atsakė į "highly likely", sakydama, kad kai nėra jokių įrodymų, laikas pasiklausti Puaro.

  Na, kaip dar galima buvo atsakyti? Manėme, kad Mei taip pat pajuokavo: neįmanoma rimtai vertinti visos šios absurdiškos istorijos su Skripaliais.

  Jei, anot britų, mes bėgame nuo niūrios realybės, pasitelkę pokštus, tada įsivaizduokite, kaip sunkiai tėvynėje gyvena Benis Hilas, p. Bynas, Džyvsas ir Vusteris ir visi tie, kurie didžiuojasi savo nacionalinio lygio humoro jausmu. Nors dabar, geriausiu atveju, jis atrodo nesuprantamas, o blogiausiu — labai iškrypęs. Kartais šis humoras yra toks subtilus, kad išvis nebepastebimas. Gal todėl jie negali naudoti jo kaip ginklo?

  O mes, pasirodo, galime. Ir, kaip paaiškėjo, labai sėkmingai. Na, ką gi, jūs galite dėl to prigalvoti naujų sankcijų. Uždrausti "KVN" transliacijas Jungtinėje Karalystėje, pareikalauti Petrosiano pasiaiškinimų, bandyti juokauti geriau už Jeleną Vorobej. Juk turėjote ir Šekspyrą, ir Džeromą, ir Šo. Jei jau ir mes, ir jūs turime šį ginklą, tai kovokime tik juo — scenoje, laikraščiuose, YouTube. Tegul visi karai nuo Naujųjų metų bus tik tokie.

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada išjuokė straipsnį apie Makrono "sielos pardavimą" Putinui
  Rusijos URM išjuokė NATO dėl raketos paleidimo virš Estijos
  "Robotas iš Futurama": intrenautai išjuokė Terezos Mei šokį
  "Pergalė svarbiu klausimu": Rusijos URM išjuokė Lietuvą dėl kovos su marškiniais
  Tegai:
  Rusija, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos