21:26 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Lietuvos vėliava, archyvinė nuotrauka

  Šimtmečio "Geltona. Žalia. Raudona" maršrutai siūlo 200 nemokamų renginių

  © Photo: Robertas Dačkus (lrp.lt)
  Anonsai
  Gauti trumpą nuorodą
  15710

  Šiemet "Geltona. Žalia. Raudona" maršrutai skirti Valstybingumo šimtmečio šventei, visuose renginiuose galima sudalyvauti nemokamai, reikia tik iš anksto užsiregistruoti

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Prieš dvejus metus sostinėje Vasario 16-ąją startavę Valstybingumo maršrutai "Geltona. Žalia. Raudona." šiemet taps Šimtmečio valstybingumo maršrutais ir nusidrieks per penkis didžiuosius Lietuvos miestus — Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius ir Panevėžį, skelbia portalas madeinvilnius.lt.

  "Trispalviuose maršrutuose skirtingo amžiaus, tautybių žmonės kviečiami linksmai, prasmingai ir turiningai švęsti valstybės šimtmetį", — rašoma pranešime.

  Iš viso šalies gyventojų ir svečių maršrutų programoje laukia virš 200 nemokamų renginių. Skirtingos veiklos, iniciatyvos ir akcijos, edukaciniai renginiai ir dirbtuvės, ekskursijos, žygiai, koncertai ir meno kūrinių pristatymai, parodos, susitikimai ir pokalbiai, apjungiami bendros šventės idėjos į šimtmečio žemėlapį su trimis trijų spalvų ir skirtingų temų šimtmečio valstybingumo maršrutais — Geltonuoju, Žaliuoju ir Raudonuoju.

  Geltonasis maršrutas skirtas Lietuvos paveldui. Šis maršrutas apima skirtingų regionų tradicijas, kulinarinį paveldą, tautosakos, amatų, skirtingų Lietuvoje gyvenančių tautų paveldo pristatymą. Į šį maršrutą įtraukiamos kavinės ir restoranai, kulinarinių patirčių ir maršrutų organizatoriai.

  Žaliasis maršrutas — tai Lietuvos žmonių maršrutas, pristatantis iškiliausių Lietuvos žmonių nuveiktus darbus Lietuvos valstybės labui. Šio maršruto veiklos pristatys tai, kuo šiandienos Lietuva įdomi pasauliui ir mums patiems. Šiame maršrute — ir novatoriškos edukacijos, ir ryškiausių talentų koncertai, ir iškiliausios valstybę reprezentuojančios figūros.

  Raudonasis maršrutas skirtas šimtmečio valstybingumo istorijai ir tam, dėl "ko kovojome per amžius". Valstybės šimtmečio istorija pasakojama miestų gatvėse, muziejuose ir kultūrinėse erdvėse įvairiomis novatoriškomis formomis.

  Lietuviai kviečiami išmaniai skaičiuoti likusias dienas iki 100-mečio >>

  Specialiai šia proga duris atveria miestų ir miestelių muziejai, kultūrinės erdvės, švietimo įstaigos, verslo objektai, specialius pasiūlymus rengia kavinės ir restoranai. O įgyvendinant iniciatyvas susivienijo virš 700 bendraminčių visoje Lietuvoje. Visi renginiai yra nemokami, tačiau į juos vykdoma išankstinė registracija. Visi renginiai vyks vasario 16 deiną nuo 11:00 iki 19:00.

  Visi norintys sužinoti maršrutų renginių programą bei registruotis į renginius kviečiami apsilankyti projekto tinklalapyje http://ooosom.lt/geltonazaliaraudona/

  Dar šia tema

  Lietuva valstybės atkūrimo šimtmečio proga gaus 200 "stelmužiukų"
  Prezidentė paleis atbulinį laikmatį iki valstybės šimtmečio šventės
  Valstybės šimtmečio proga — maršrutas po valstybės kūrėjų vietas
  Tegai:
  kultūra, renginiai, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, Nepriklausomybės diena, Vasario 16-oji, šimtmetis, Lietuva

  Svarbiausios temos