09:27 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Katinas, archyvinė nuotrauka.

  Šiandien minima Pasaulinė gyvūnų globos diena

  © Sputnik / Vladimir Astapkovich
  Anonsai
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  Norintieji iš arčiau susipažinti su laukine gyvūnija kviečiami sekmadienį, spalio 7-ąją, į Lietuvos zoologijos sodą, kur vyks Pasaulinei gyvūnų globos dienai skirtas renginys

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Šiandien minima Pasaulinė gyvūnų globos diena primena, kad visi esame už juos atsakingi ir turime stengtis būti jiems naudingi, rašo Aplinkos ministerija.

  Gyvūnų globos ir apsaugos samprata apima ir naminius, ir laukinius gyvūnus.

  Norintieji iš arčiau susipažinti su laukine gyvūnija kviečiami sekmadienį, spalio 7-ąją, į Lietuvos zoologijos sodą, kur vyks Pasaulinei gyvūnų globos dienai skirtas renginys.

  Tarptautinė bendruomenė Pasaulinę gyvūnų globos dieną pažymi nuo 1931-ųjų, kai Florencijoje įvyko pirmoji gyvūnų globos konferencija. Šios dienos globėju pasirinktas šventasis Pranciškus, savo žemiškajame gyvenime pasižymėjęs ypatingu jautrumu visiems gyvūnams.

  Lietuvoje ši diena minima nuo 1994 metų. Tačiau gyvūnų globos pradžia mūsų šalyje siekia XIX amžių. 1873 metais Mykolas Oginskis Rietave įsteigė pirmąją gyvūnų globos draugiją, kuri gyvavo iki Pirmojo pasaulinio karo. Ji buvo atgaivinta 1922 metais generolo J. Bulotos, prof. T. Ivanausko ir S. Kymantaitės-Čiurlionienės rūpesčiu ir veikė iki 1940 metų. Draugija atkurta 1990-aisiais.

  Gyvūnų globą reglamentuoja Gyvūnų gerovės įstatymas, kiti teisės aktai. Tačiau, pasak gamtininkų, jiems labiausiai reikia žmonių supratimo ir jautrumo.

  Dar šia tema

  Kinijoje surengtos neįprastos varžybos paršeliams
  JAV cirke septyni žmonės nukentėjo nuo išsigandusio kupranugario
  Londono gyventojai Temzėje pastebėjo baltąjį delfiną
  Niujorke pasirodė "meškėnų kerėtojas"
  Tegai:
  Lietuvos zoologijos sodas, Pasaulinė gyvūnų diena

  Svarbiausios temos