00:27 2019 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Mokytojų mitingas

  Lietuvos profesinės sąjungos surengs masinę protesto akciją mokytojams palaikyti

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Anonsai
  Gauti trumpą nuorodą
  54 0 0

  Protesto akcijos "Paskutinis skambutis" metu mokytojus parems ugniagesiai, medikai, policininkai, kultūros darbuotojai, mokslininkai ir kiti neabejingi žmonės

  VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Daugiau kaip 40 Lietuvos profesinių sąjungų vieningai skelbia palaikymą mokytojams ir rengia masinę protesto akciją "Paskutinis skambutis", teigiama renginio Facebook paskyroje.

  Eitynės ir protesto mitingas prie Vyriausybės pastato prasidės sekmadienį, gruodžio 9 dieną, 14:00.

  "Su mokytojais ir už mokytojus. Atėjo metas parodyti, kad pedagogai yra ne vieni. Parodyti, kad visuomenė solidarizuojasi ir kiekvieno mokytojo reikalas tampa bendru reikalu", — teigia akcijos organizatoriai renginio Facebook paskyroje. 

  Akcijos dalyviai ketina 14:00 gyva žmonių grandine susikabinti rankomis nuo Seimo iki Švietimo ir mokslo ministerijos, o po to patraukti prie Vyriausybės, kur 15:00 bus išdėstyti esminiai, su profesinėmis sąjungomis suderinti reikalavimai.

  Bus reikalaujama stabdyti gruodžio 11 dieną numatytą valstybės biudžeto priėmimą, atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas perskirstyti ir atrasti lėšų mokytojų atlyginimams pakelti, taip pat sudėlioti aiškias datas, kaip bus vykdomos derybos su mokytojų profesinėmis sąjungomis.

  Be to, profesinių sąjungų nuomone, mokesčių reforma yra žalinga Lietuvos viešajam sektoriui ir turėtų būti stabdoma. Profesinės sąjungos mano, kad premjero pasiūlytas derybų grupės modelis dėl viešojo sektoriaus yra skubotas ir neefektyvus. Profesinės sąjungos reikalauja, kad deryboms šiais klausimais vadovautų iki Naujųjų metų sudarytas komitetas iš kompetentingų ekonomikos ekspertų, profesinių sąjungų atstovų, visuomenės veikėjų ir kitų suinteresuotų asmenų.

  Pasak organizatorių, protesto akcijoje dalyvaus apie penkis tūkstančių žmonių. Vidaus reikalų ministerija ragina akcijos dalyvius laikytis tvarkos. Mitingo ir eitynių metu Vilniaus centre bus uždarytas eismas.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė skubos tvarka teikia Seimui pataisas dėl mokytojų atlyginimų
  Opozicija: premjeras turi pradėti derybas su streikuojančiais mokytojais
  Ar Lietuvos mokytojai apsivilks geltonas liemenes?
  "Išgirskite mokytojus": Vilniuje vyko švietimo darbuotojų mitingas
  Tegai:
  Lietuva, Profesinės sąjungos, protesto akcija, mokytojai

  Svarbiausios temos