20:27 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Anonsai
  Gauti trumpą nuorodą
  168

  Per Vilniaus gimtadienį startuosiantis pirmasis Vilniaus šviesų festivalis kviečia patirti kitokį Senamiestį, menininkai žada, kad instaliacijos įtrauks ir kvies keliauti

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Vilniaus šviesų festivalio metu, sausio 25-27 dienomis, Rotušės aikštė, Vokiečių gatvė, Bernardinų sodas ir kitos vilniečių ir miesto svečių pamėgtos Senamiesčio erdvės nušvis neatpažįstamai — Rotušės aikštėje išvysime lazerių mišką, ypatingomis spalvomis nušvis Šv. Onos ir Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios, o išskirtinės instaliacijos mieste įtrauks savo interaktyvumu ir kvies apkeliauti visą festivalio maršrutą — didįjį pasivaikščiojimų ratą po Senamiestį.

  Instaliacijas kuria meistrai iš Lietuvos, Portugalijos, Austrijos, Slovėnijos, Švedijos, Čekijos, Australijos, Prancūzijos ir Japonijos, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Per Vilniaus gimtadienį startuosiantis pirmasis Vilniaus šviesų festivalis kviečia patirti kitokį Senamiestį — tris dienas vyksianti šviesų, meno ir garso simbiozė stebins lankytojus ne tik statiškomis šviesų instaliacijomis, bet ir kvies patiems dalyvauti šviesų ir meno projektuose — kurti raštus ant Radvilų rūmų muziejaus, pereiti apsivalymą ir geras emocijas žadantį tiltą, ar išvysti didžiausią šviesos ir garso instaliaciją "Bokštas".

  Apie savo instaliaciją pasakoja Jurga Marcinauskaitė ir Kotryna Čalkaitė: "Tiltai visais laikais turėjo simbolišką, o kartais ir magišką reikšmę daugelyje pasaulio tautų. Iš pirmo žvilgsnio, kelias tarp dviejų pažįstamų krantų sujungtas statišku, monumentaliu tūriu, įžengus pataps interaktyviu dinamišku labirintu, taps perėjimu iš vienos būsenos į kitą ir nukels į netikėtą, mistišką erdvę. Galbūt, kai kam tai taps nauja pradžia", — žada Vilniaus šviesų festivalio dalyvės.

  "Fluxus tiltas" per Vilnią taps dviejų menininkių iš Lietuvos šviesų projekto kūriniu, kuris kvies festivalio lankytojus pereiti mistiška šviesa nušviestą tiltą. Autorės žada, kad net ir niūrią šaltą naktį ši unikali patirtis sukels pozityvių emocijų ir džiaugsmo.

  Световой мост к фестивалю света в Вильнюсе
  "Fluxus tiltas"

  Ant Radvilų rūmų pastato festivalio dalyviai turės progą atskleisti ir savo kūrybiškumą — savo kūno judesiais galės kurti autentiškus raštus, piešti spalvingus piešinius. Neabejojama, kad šią pramogą mielai išbandys ne tik mėgstantys piešti, bet ir mažiausieji festivalio lankytojai. Portugalijos šviesos instaliacijų virtuozų OCUBO sukurtas interaktyvus įrenginys į sostinės festivalį atkeliauja aplankęs bei sužavėjęs ne vieno žemyno šviesų festivalių žiūrovus.

  Vilniuje sausį vyks pirmasis šviesų festivalis >>

  Vilniaus ir Liejyklos gatvių kampe savo dydžiu, šviesomis ir garsais stebins iš 9 kubų sudarytas laikinas architektūrinis objektas. Šviesos kubai pakils net į 18 metrų aukštį, skleis šviesą ir garsus. Ši audiovizualinė instaliacija į Vilniaus šviesų festivalį atvažiuoja iš Austrijos.

  Mistiniu miestu tapsiantį Vilnių nušvies net 27 šviesos instaliacijos, kurias sukurs šviesų menininkai iš 8 šalių. Tris vakarus — penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, nuo 18:00 iki 23:00. Šviesų žaismas nušvies skirtingus Vilniaus pastatus ir erdves — nuo tiltų iki bažnyčių. Tikslų maršrutą organizatoriai žada atskleisti likus savaitei iki Vilniaus gimtadienio.

  Dar šia tema

  Šviesų festivalyje vilniečių emocijos virs Trijų kryžių apšvietimo spalvomis
  Tegai:
  Vilniaus šviesų festivalis, Šviesų festivalis, Vilniaus gimtadienis

  Svarbiausios temos