20:10 2018 Vasario 18
Vilnius-4°C
Tiesioginis eteris
  Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid. Archyvinė nuotrauka

  Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid atvyks į Lietuvą

  © REUTERS/ Ints Kalnins
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  87 0 0

  Lietuvoje vyksiančio susitikimo metu Estijos vadovė Kersti Kaljulaid ne tik susipažins su Dalia Grybauskaite, bet ir aptars dviems šalims aktualias temas.

  VILNIUS, spal 17 — Sputnik. Neseniai prisaikdinta Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid kitą trečiadienį lankysis Lietuvoje, praneša BNS.

  Su šalies prezidente Dalia Grybauskaite Estijos vadovė planuoja aptarti saugumo situaciją ir bendradarbiavimą Europos Sąjungoje bei kitose srityse.

  "Kitą savaitę, spalio 26 dieną planuojamas Estijos prezidentės vizitas. Tai būtų vienos dienos vizitas, skirtas susipažinti ir, aišku, kad bus aptartos mums aktualios temos — tiek saugumo klausimai, tiek bendradarbiavimas Europoje Sąjungoje, energetikos, transporto srityse", — BNS sakė prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Nerijus Aleksiejūnas.

  Lietuvą Kaljulaid turėtų aplankyti po vizitų į Suomiją ir Latviją.

  Pirmoji Estijos prezidentė moteris penkerių metų kadencijai prisiekė praėjusį pirmadienį. Ji buvo išrinkta spalio 3 dieną.

  Naujoji lyderė postą perėmė iš dešimtmetį šaliai vadovavusio Toomaso Hendriko Ilveso (Tomaso Hendriko Ilveso).

  Prezidentės biografijos žymės

  1968 metais Tartu gimusi Kaljulaid 1982-aisiais baigė biologijos studijas Tartu universitete, o 2001 metais čia įgijo verslo vadybos magistro laipsnį.

  1998-1999 metais ji dirbo "Hansapank Market" investicinės bankininkystės skyriaus projektų vadove ir netrukus tapo tuometinio premjero Marto Laaro (Marto Laro) patarėja ekonomikos klausimais.

  Nuo 2004 metų kovo Kaljulaid dirba Europos Audito Rūmuose — vienoje svarbiausių Europos Sąjungos institucijų, prižiūrinčioje Bendrijos lėšų naudojimą.

  2001-2004 metais Kaljulaid buvo konservatyvios partijos "Tėvynė" narė.

  Kaljulaid su vyru Georgi-Rene Maksimovski (Georgijus Renė Maksimovskis) turi keturis vaikus — dukterį ir tris sūnus. Du iš vaikų jau yra suaugę.

  Estijos prezidentas renkamas penkeriems metams. Tas pats asmuo negali būti renkamas prezidentu daugiau kaip du kartus iš eilės.

  Dar šia tema

  Rinkimų maratonas: Estija renka naują šalies vadovą
  Estijos rinkimai tęsiasi: neišrinktas nė vienas kandidatas
  Estija neskuba išrinkti naująjį prezidentą
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos