03:22 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Dešra. Archyvinė nuotrauka

  "Biovelos" produkcijoje aptikta žarninė lazdelė

  © Фото: pixabay.com
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  9711

  Įmonės gaminamos dešros jau atšauktos iš Latvijos prekybos tinklų, o šalies maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo išsamų "Biovelos" produkcijos patikrinimą.

  VILNIUS, lapkr 14 — Sputnik. Vienos didžiausių Lietuvos mėsos perdirbėjų "Biovelos" produkcijoje, skirtoje Latvijos rinkai, radus E.coli bakterijų (žarninių lazdelių), Lietuvos veterinarai pradėjo išsamų įmonės produkcijos patikrinimą. "Biovelos" vadovas Žilvinas Lenktaitis BNS informavo, kad įmonė iš Latvijos prekybos tinklų atšaukia produkciją, kurioje rasta bakterijų.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas BNS teigė, kad tiriama, ar šių bakterijų yra ir kitoje įmonės produkcijoje, o tyrimo galima tikėtis trečiadienį.

  "Jei neklystu, buvo išsiųsta 80 kilogramų dešrų į Latviją, kuriose rasta bakterija. Į Lietuvą ši siunta nepateko, bet nepaisant to, pradėti detalūs tyrimai. Paimti papildomi mėginiai. <…> Stengiamasi greičiausiu būdu padaryti tyrimus, trečiadienį kažkokius preliminarius rezultatus jau turėtume turėti", — BNS sakė Paulauskas. 

  Jis teigė nenorintis spekuliuoti, kaip bakterijos galėjo patekti į produkciją, tačiau neatmetė galimybės, kad priežastis buvo netinkama žaliava.

  Veterinarijos tarnybos atstovė Jurgita Savickaitė BNS teigė, kad dabar pagrindinis tikslas yra atsekti, iš kokios žaliavos pagamintos dešros.

  Latvijos veterinarai penktadienį pranešė, kad rado E.coli bakterijų "Biovelos" "Majas Desa" dešrose, kurių galiojimo terminas baigiasi 2017 metų sausio 22 dieną. Latvijos veterinarijos tarnybos atstovė Ilzė Meisterė teigė, kad bakterija gali sukelti viduriavimą.

  Penktadienį Latvijos prekybos tinklų "Maxima", "Rimi", "Aibė" ir "Top" atstovai teigė, kad šių dešrų neturėjo prekyboje.

  Dar šia tema

  Afrikinio kiaulių maro židinys patvirtintas Elektrėnų savivaldybėje
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos