18:27 2018 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1716
 • RUB73.9197
  Latvijos pasas. Archyvinė nuotrauka

  Kučinskis: esu pasirengęs kalbėti rusiškai, bet pilietybės nedovanosiu

  © Фото: iem.gov.lv
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  15201

  Latvijos premjeras pareiškė, kad jis yra pasirengęs kalbėti rusiškai, tačiau nepalaiko automatinio pilietybės suteikimo atskiroms gyventojų grupėms ir ragina daugiau dirbti visuomenės suvienijimui.

  VILNIUS, gruod 12 — Sputnik. Valstybė turėtų kreiptis ir į tuos, kas kalba užsienio kalbomis, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į ministro pirmininko Mario Kučinskio interviu laikraščiui Diena.

  "Aš esu pasirengęs, nesidrovėdamas kalbėti rusiškai, jei reikia ir kitaip manęs nesupranta, aš esu pasirengęs kalbėtis su skirtingų nuomonių žmonėmis, tačiau konsoliduojantis aplink Latvijos vardą", — sakė Kučinskis.

  Jis taip pat pareiškė, kad jis nepalaiko automatinio pilietybės suteikimo tam tikroms gyventojų grupėms ir ragina daugiau dirbti, kad suvienyti visuomenę.

  Pilietybė, pasak premjero negali būti dovana.

  "Tai, kad daugelis nepiliečių nesirenka vaiko pilietybės, yra iššūkis mums, bet problemą reikia spręsti ne automatiniu būdu, o sutelkti dėmesį į visuomenės suvienijimą", — sako Latvijos ministras pirmininkas.

  Pasak jo, valstybei nuo "integracijos" sąvokos reikia judėti prie "visuomenės suvienijimo" sąvokos, nes ji yra daug daugiau žadanti ir daugiau nukreipta į bendrą ateitį.

  Dar šia tema

  Buvęs Latvijos prezidentas: nepiliečių natūralizacija yra sėkminga
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos