11:33 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  285

  Rygos savivaldybė uždraudė šventinį vakarėlį Hitlerio okupacijos tematika.

  VILNIUS, gruod 21 — Sputnik. Rygos restoranas ketino švęsti Naujuosius metus 1943 metų stiliumi, bet šventei sutrukdė Rygos savivaldybė, praneša Sputnik Latvija.

  Praėjusią savaitę tinklalapyje BezRindas.lv, platinančiame bilietus į įvairius renginius, pasirodė skelbimas apie Naujųjų metų sutikimą pasipuošus karnavalo kostiumais.

  Rygos restoranas "Tinto", įsikūręs Elizabetės gatvėje, ketino surengti šventę… 1943 metų stiliumi. Vakarėlis turėjo įvykti sujungtame su restoranu kino teatre "Splendid Palace".

  Organizatoriai žadėjo juodai-baltą kino kroniką ir atitinkamą atmosferą. Primename, kad 1941-1944 metais Latviją buvo okupavusi nacistinės Vokietijos kariuomenė, o tragiškus įvykius iki šiol primena Rumbulos miške esantis memorialas, pastatytas Rygos geto kalinių sušaudymo vietoje, Choralinės sinagogos memorialas, Rygos geto muziejus ir kiti holokausto aukų paminklai Latvijoje.

  Rygos meras Nilas Ušakovas pranešė, kad nacių vakarėlis kino teatre, kuris priklauso savivaldybei, neįvyks.

  Dabar tinklalapis BezRindas.lv reklamuoja kitą  Naujųjų metų vakarėlį, kuris taip pat vyks "Splendid Palace" kino teatre, tiksliau "Cafe Film Noir". Istorinė epocha, mero siūlymu, pakeista į 1937 metus.

  Dar šia tema

  Rygoje įžiebta Kalėdų eglutė, pasiekus Gineso pasaulio rekordą
  Kas greitesnis: Senelių Šalčių bėgimas Rygos senamiestyje
  Tegai:
  vakarėlis, Nilas Ušakovas, Ryga

  Svarbiausios temos