04:52 2018 Kovo 23
Vilnius0°C
Tiesioginis eteris
  Talinas. Archyvinė nuotrauka

  Estija nepasitiki NATO karine pagalba

  © Flickr/ Tatyana A.
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  13710

  Mažiau nei pusė Estijos gyventojų tiki, kad NATO ateis į pagalba grėsmės atveju.

  VILNIUS, gruod 29 — Sputnik. Tik 44% Estijos gyventojų tiki, kad NATO suteiks karinę pagalbą grėsmės atveju, pranešė šalies Gynybos ministerija su nuoroda į atliktą apklausą.

  Visuomenės apklausą atliko įmonė "Turu-uuringute AS" 2016 metų rudenį. Tyrime dalyvavo 1206 tūkstančių Estijos gyventojų, nuo 15 iki 74 metų amžiaus.

  44% Estijos gyventojų tiki, kad NATO suteiks karinę pagalbą grėsmės atveju. 14% apklaustųjų mano, kad Aljansas apsiribos politine ir diplomatine pagalba.

  Tuo pat metu 21% respondentų mano, kad narystė Aljanse padėtų išvengti galimo konflikto, dar 11% apklaustųjų mano, kad Estija iš viso neturėtų pasikliauti NATO pagalba.

  Tyrimo duomenimis, Estijos narystę Aljanse palaiko 71% respondent, o 68% palaiko NATO sąjungininkų kariuomenių būvimą Estijos teritorijoje.

  Krašto apsaugos institucijos turi auksčiausią gyventojų pasitikėjimo lygį: gelbėjimo departamentu ir policija pasitiki atitinkamai 95% ir 92%, o gynybos pajėgomis ir kariuomenės padaliniui "Keitseliit" — 75% ir 71% apklaustųjų.

  Į Vilnių atvykstantys įtakingi Jungtinių Valstijų respublikonų senatoriai Johnas McCainas (Džonas Makeinas) ir Lindsey Grahamas (Lindsis Grejemas) ketvirtadienį su valstybės vadovais aptars saugumo klausimus.

  Dar šia tema

  Lietuviai pradėjo daugiau pasitikėti policija
  Žukas patvirtino gerų sąlygų užtikrinimą NATO batalionui
  Tegai:
  kariuomenė, apklausa, NATO, Estija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos