10:03 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  14

  Baltijos šalių Ministrų Tarybos susitikimo Taline metu Estijos ministras pirmininkas Jūris Ratas padėkojo Donaldui Turkui už ES vienybės išsaugojimą.

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Estijos ministras pirmininkas Juri Ratas (Jūris Ratas) padėkojo Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui už jo pastangas siekiant išsaugoti Europos Sąjungos vienybę, praneša RIA Novosti su nuoroda į Estijos vyriausybės spaudos tarnybą.

  Estijos, Latvijos ir Lietuvos ministrai pirmininkai Jūris Ratas, Maris Kučinskis ir Saulius Skvernelis antradienį Taline surengė susitikimą Baltijos šalių Ministrų Tarybos posėdžio metu.

  Vyriausybių vadovai pasirašė susitarimą vystyti tarptautinį geležinkelio projektą "Rail Baltica" ir darbo pietų metu susitiko su Donaldu Tusku, kuris atvyko į Taliną kaip nusipelnęs svečias.

  Ratas pažymėjo, kad ES vienybės išsaugojimas yra ypatingai svarbus dabar, kai bendruomenė susiduria su naujais iššūkiais, o transatlantinių santykių išsaugojimas yra ypač svarbus Europai.

  "Estijoje Europos Sąjungos palaikymas buvo ir tebelieka aukštas. Tai rodo, kad dauguma mūsų gyventojų ir toliau tiki šio aljanso tvirtumu. Mes privalome išsaugoti šią vienybę, ir aš labai tikiuosi, kad tai pavyks mums ir dabartiniais, labai turbulentiškais laikais. Dėkoju Donaldui Tuskui iš vienybės išsaugojimą ir būtinai remsiu jį šiame nelengvame kelyje", — pasakė Estijos premjeras.

  Ratas taip pat mano, kad dabar ES turėtų plėtoti ir palaikyti bendradarbiavimą su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis.

  "Būtent JAV dalyvavimas Europos saugume padės užtikrinti taiką Europoje ir Baltijos šalyse. Tačiau įnešti savo indėlį į Europos saugumą turi ir visos šalys — Europos Sąjungos narės", — pabrėžė jis.

  Primename, kad anksčiau dėl bendradarbiavimo ir ryšių stiprinimo gynybos srityje pasirašė Lietuva ir JAV.

  Dar šia tema

  Lietuva pasirašys sutartį dėl JAV karių statuso Lietuvos teritorijoje
  JAV rotacinių pajėgų oro desanto kariai baigia misiją Lietuvoje
  Premjeras: Estija išlieka patikima partnerė regione
  Tegai:
  Baltijos šalių Ministrų Taryba, Europos Sąjunga (ES), Maris Kučinskis, Jūris Ratas, Donaldas Tuskas, Saulius Skvernelis, Talinas, Estija

  Svarbiausios temos