17:54 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  13

  Didžiausias kursų skaičius suaugusiems siūlomas statybų,viešojo maitinimo ir kompiuterinio raštingumo srityse.

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Beveik 12 tūkstančių žmonių 2017-aisiais, kurie paskelbti profesinių įgūdžių metais, galės nemokamai dalyvauti kursuose, praneša Sputnik Estija su nuoroda į šalies Švietimo ir mokslo ministeriją.

  Pasak ministerijos, viso užplanuota 910 nemokamų kurų 32 profesiniuose mokyklose. Kursai yra skirti suaugusiems, kurie nori pagerinti savo kvalifikaciją arba įgyti naujų įgūdžių. Visų pirma, į kursus yra kviečiami žmonės, turintys pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą, neturintys specialaus išsilavinimo.

  Didžiausias kursų skaičius suaugusiems siūlomas statybų,viešojo maitinimo ir kompiuterinio raštingumo srityse. Dalis kursų skirta rusakalbiams Estijos gyventojams, dauguma jų vyks Taline ir Ida Virumoje.

  Rengiant kursus buvo atsižvelgta į OSKA ataskaitas, kuriuose pristatyta Estijos darbo rinkos analizė ir nurodyti sektoriai, kiriuose jaučiama darbuotojų stoka. Visų pirma tai susiję su miškininkystės, apskaitos ir komunikacinių technologijų sritimis. Kursų programos parendime dalyvavo daugiau nei 50 švietimo srities ekspertų.

  Kursai finansuojami iš Europos socialinio fondo ir Estijos švietimo ir mokslo ministerijos lėšų.

  Dar šia tema

  Naujas Estijos švietimo ir mokslo ministras imsis rusiškų mokyklų
  Estijos prezidentė: su rusakalbe auditorija kalbėsiu rusiškai
  Estijoje populiarių vaistų anotacijos bus ir rusų kalba
  Tegai:
  kvalifikacija, įgūdžiai, kursai, Estija

  Svarbiausios temos