21:33 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Estijos valstybinė vėliava, archyvinė nuotrauka

  Estija mini 99-asias Nepriklausomybės metines

  © Sputnik/ Фото: Андрей Петров
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  4021

  Lietuvos Prezidentė Estijos vadovei ir visiems šalies žmonėms palinkėjo džiugaus Nepriklausomybės dienos minėjimo, šią dieną Taline vyks NATO karių ir karinės technikos paradas

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visos šalies žmonių vardu pasveikino Estijos vadovę Kersti Kaljulad šalies Nepriklausomybės 99-ųjų metinių proga, paneša Prezidentės spaudos tarnyba.

  Laisvai ir nepriklausomai Estijos valstybei bei visiems Estijos žmonėms Lietuvos vadovė palinkėjo ilgų visokeriopos sėkmės ir klestėjimo metų. 

  "Gerbiame Estiją kaip valstybę, kurios piliečiai ėjo į laisvę tuo pačiu keliu, kaip ir mūsų tauta. Estija — svarbi Lietuvos partnerė ir sąjungininkė Baltijos jūros regione, Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Abi šalys sėkmingai dirba drauge gindamos savo piliečių interesus, spręsdamos žemyno ir saugumo iššūkių klausimus bei siekdamos svarbiausių ilgalaikių, nepriklausomybę įtvirtinančių tikslų", — pažymi šalies Prezidentė.

  Prezidentės teigimu, siekis stiprinti Europos valstybes, atvirą ir laisvą visuomenę ir toliau išliks vieningu kelrodžiu bendrame abiejų tautų draugystės žygyje. 

  Lietuvos Prezidentė Estijos vadovei ir visiems šalies žmonėms palinkėjo džiugaus Nepriklausomybės dienos minėjimo.

  Iškilmingas paradas

  Estijos sostinėje šiandien vyks paradas, kuriame dalyvaus daugiau nei tūkstantis karių iš įvairių Estijos kariuomenės rūšių, o taip pat NATO sąjungininkų padaliniai iš septynių valstybių. Be to, bus pristatyta virš 100 kovinės technikos vienetų.

  JAV kontingento būrys, kuris dislokuojasi Estijoje, parade dalyvaus su tankais "Abrams" ir pėstininkų kovos mašinomis "Bradley". Taip pat parade pasirodys Didžiosios Britanijos karių būrys, vėliavnešių grupės iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Danijos ir Prancūzijos.

  Paradui vadovaus Estijos gynybos pajėgų vadas generolas Riho Terras, o priims paradą valstybės Prezidentė Kersti Kaljulaid.

  Nepriklausomybės diena — svarbiausia Estijos valstybinė šventė, per kurią minimas šalies nepriklausomybės deklaracijos paskelbimas Taline 1918 metų vasario 24 dieną.

  Dar šia tema

  Estijos prezidentės pirmas užsienio vizitas — į Lietuvą
  Estijoje atsiras parkas su "karo su Rusija kurstytojų" figūromis
  Estai tylos minute paminėjo karo už nepriklausomybę aukas
  Estija nepasitiki NATO karine pagalba
  Tegai:
  paradas, Nepriklausomybės diena, Estija

  Svarbiausios temos