00:02 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (67)
  38

  Lėktuvų keleivių skaičius Lietuvoje pernai išaugo triskart daugiau nei Latvijoje ir penkis kartus daugiau nei Estijoje

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. 2016-ieji Lietuvos oro uostams užtikrino lyderystę Baltijos regione, sėkmingas keleivių srautų augimas buvo pastebėtas ir Didžiosios Britanijos laikraščio "The Daily Telegraph", praneša Vilniaus oro uostas.

  Dviženkliu skaičiumi sausį išaugę keleivių srautai ir nauji skrydžiai bei įspūdingiausias praėjusių metų veiklos tempas visame Baltijos jūros regione — tokiais veiklos rezultatais džiaugiasi Lietuvos oro uostai.

  Palangos spurtą užfiksavo ir britai

  Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas pažymi, kad sausio mėnesį iš Lietuvos oro uostų aptarnautų keleivių skaičius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šoktelėjo net 18,9%, o pačių skrydžių padaugėjo beveik 13%.

  "Nors keleivių ir skrydžių prieaugį demonstravo visi šalies oro uostai, tačiau čia ypač išsiskiria Palanga. Iš jos praėjusį mėnesį išskrido net 81% daugiau žmonių negu praėjusį sausį", — teigė Almantas.

  Anot Almanto, Palangos oro uostas vis gerėjančius keleivių skaičiaus augimo rezultatus demonstruoja jau daugiau negu metus, tačiau pastaraisiais mėnesiais šis oro uostas muša augimo rekordus.

  Palangos oro uostas ypač gerus rezultatus pademonstravo ir praėjusiais metais bei pateko į sparčiausiai augusių Europos oro uostų penketuką, kurį paskelbė britų dienraštis "The Daily Telegraph", remdamasis tarptautinės oro uostų tarybos "ACI Europe" duomenimis.

  Su 60% siekusiu keleivių augimu Palangos oro uostą aplenkė Rumunijos miestų Oradėjos ir Jasai, Bukarešto bei Belgijos Ostendės miesto oro uostai.

  Žiūrint Europos mastu, Lietuvos oro uostų tinkle puikiai pasirodo ne tik Palanga. Pagal bendrą skridusių asmenų skaičiaus augimą Lietuva yra lyderė visame Baltijos jūros regione. Lėktuvų keleivių skaičius Lietuvoje 2016 metais augo daugiau nei 13%, kuomet Latvijoje šis rodiklis tesiekė 4,6%, o Estijoje — 2,5%.

  Число пассажиров в аэропортах стран Балтии
  Keleivių skaičius Baltijos oro uostuose

  Šiaurės šalyse oro transportą pasirinkusių keleivių rinka augo nuo 1,5% Norvegijoje iki 8,8% Danijoje.

  Tebekaraliauja Londonas

  Šių metų sausio mėnesį daugiausiai keleivių iš visų trijų Lietuvos oro uostų rinkosi skrydžius į Londoną. Į Lutono arba Stanstedo oro uostus arba iš jų į Vilnių, Kauną bei Palangą iš viso keliavo daugiau nei 65 tūkstančiai žmonių.

  Antra pagal populiarumą skrydžių kryptis — Kopenhaga, kurią rinkosi daugiau nei 23 tūkstančiai keliaujančiųjų, o trečioje vietoje atsidūrė Oslas su daugiau nei 17 tūkstančių.

  "Skrydžių į Londoną kryptis išlieka populiariausia visuose trijuose Lietuvos oro uostuose jau ilgą laiką. Tai, be abejonės, lemia ir susiformavusi nemaža lietuvių bendruomenė Didžiojoje Britanijoje", — aiškino Almantas.

  Augo visos Europos aviacijos rinka

  2016-ieji pagal keleivių skaičiaus augimą buvo sėkmingi ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos oro uostams. Praėjusiais metais čia buvo pasiektas  rekordas — pervežti du milijardai keleivių. Labiausiai, net 40%, keleivių srautai augo Islandijoje, po kurios rikiuojasi Rumunija (24%) ir Ukraina (23%).

  ES šalyse keleivių srautai oro uostuose praėjusiais metais ūgtelėjo 6,7%. Lietuvos oro uostų vadovas Almantas priminė, kad Senojo žemyno oro uostų paslaugomis besinaudojančių asmenų skaičius jau trečius metus iš eilės auga daugiau kaip po 5%.

  Ekspertai mano, kad panaši augimo dinamika Europos oro uostuose bus pastebima ir dar kelis 2017 metų mėnesius.

  Iš viso praėjusiais metais visame pasaulyje lėktuvais keliavo 3,77 milijardo žmonių.

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (67)

  Dar šia tema

  Lietuvos oro uostai 2016-aisiais pasiekė rekordinį keleivių skaičių
  Tegai:
  lėktuvų keleiviai, Lietuvos oro uostai, Estija, Lietuva

  Svarbiausios temos