13:22 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Pabėgėliai, archyvinė nuotrauka

  Latvijoje liko tik penki pabėgėliai, perkelti pagal ES programą

  © AFP 2019 / Angelos Tzortzinis
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (96)
  79

  Iš visų pabėgėlių, atvykusių į Latviją pagal ES perkėlimo programą, liko tik penki žmonės, pranešė organizacijos "Prieglobstis "Patikimieji namai" vadovė Sandra Zalcmane

  VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Iš visų atvykusių į Latviją pagal ES pabėgėlių perkėlimo programą šiuo metu liko tik penki žmonės, tarp jų ― trijų žmonių šeima, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į organizacijos "Prieglobstis "Patikimieji namai" vadovės Sandros Zalcmane interviu televizijos kanalui LNT.

  Pasak jos, jie nesirenka Latvijos, o tik sutinka užsiregistruoti pabėgėlių perkėlimo programoje ir renkasi ją kaip tranzitinę valstybę.

  Viena iš problemų yra ta, kad į Latviją atvykstantys pabėgėliai labai mažai žino apie šalį ir trijų mėnesių nepakanka parengti juos savarankiškam gyvenimui. Be to, daugelį pritrenkia atšiaurus klimatas.

  "Žmogus atvažiuoja ir jo lūkesčiai yra daug didesni, nei mes galime suteikti. Mūsų šalis nėra turtinga. Mes kaip socialiniai darbuotojai šiuo metu "gesiname ugnį", kad žmonės žiemos metu turėtų drabužius, kad jie galėtų gauti įvairią paramą", — papasakojo Zalcmane.

  Anksčiau interviu Mixnews ji pareiškė, kad "daugelis pabėgėlių, perkeltų pagal ES programą, palieka šalį, nes tuo metu, kol jie gyvena Latvijoje — tai labai trumpas laikas, ir jie tiesiog nespėja pažinti Latvijos".

  Tačiau, viena iš pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria pabėgėliai, — būtinybė išmokti latvių kalbą, tam kad rasti darbą, net mažiausiai apmokamą. Pasak Zalcmanės, pabėgėliai iš Latvijos daugiausiai išbažiuoja į Vokietiją.

  Paklausta, kaip dažnai pabėgėliai grįžta į Latviją, Zalcmane pažymėjo, kad " sugrįžta jie retai".

  Gavę pabėgėlio statusą, po metų, jie gali gauti leidimą laikinai gyventi Latvijoje. Tuo pačiu Latvijos valdžios institucijos nestebi pabėgėlių persikėlimo, jei jie išvyko iš šalies.

  Anot jos, sprendžiant Latvijos problemas reikia aiškiai apibrėžti savo politinę poziciją — arba valstybė remia šiuos žmones ir tikrai integruoja į visuomenę arba priima ir išleidžia gyventi savarankiškai.

  Būtina skirti daugiau laiko pasiruošimui gyventi savarankiškai, geriau remti finansiškai, spręsti būsto ir kalbos mokymo problemas, be kurios neįmanoma dirbti, pažymėjo ji.

  Pirmadienį į Latviją iš Graikijos atvyko 12 Sirijos pabėgėlių, įskaitant šešis vaikus.

  Iš viso Latvija priėmė 238 žmonių, pabėgėlio statusą gavo dešimt, alternatyvų statusą — 147 žmonės. Europa išgyvena rimčiausią migracijos krizę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Ją, visų pirma, sukėlė, ginkluoti konfliktai ir ekonominės problemos Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalyse.

  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  © Sputnik /
  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  Temos:
  Pabėgėlių krizė (96)

  Dar šia tema

  Prieglobsčio Lietuvoje pasiprašiusi čečėnų šeima bandė išvykti iš šalies
  Iš Ruklos Pabėgėlių priėmimo centro paspruko dvi pabėgėlių šeimos
  Iš Lietuvos pabėgo 35 pabėgėliai
  Tegai:
  pabėgėliai, Europos Sąjunga (ES)

  Svarbiausios temos