13:30 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Latvijos pareigūnai, kurie nekalba latviškai, gali būti nušalinti nuo darbo, šiuo metu už kalbėjimą nevalstybine kalba gresia 140 eurų bauda

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Partija "Vienybė" gali palaikyti Nacionalinio bloko norą laikinai nušalinti nuo pareigų asmenį, dirbantį valstybinėje tarnyboje ir nenaudojantį valstybinės kalbos pilna apimtimi, praneša Sputnik Latvija.

  Apie tai programoje "Tieša runa" televizijos kanale LTV deputatė Ilze Vinkele ("Vienybė").

  "Dabar aš negaliu išreikšti frakcijos nuomonės, bet turiu pagrindo manyti, kad "Vienybė" pritars šioms pataisoms", — pažymėjo parlamentaras. Ji taip pat pažymėjo, kad kol kas nenuspręsta, ką darys asmuo, pažeidęs normą, laikino nušalinimo nuo pareigų metu.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Nacionalinis susivienijimas parengė pataisas Administracinių teisės pažeidimų kodeksui, kurios numato griežtą baudą už pakartotinį valstybinės kalbos normų pažeidimą. Tai liečia juridinius asmenius, kurie įdarbina tuos, kurie nesupranta valstybinės kalbos ir kurių "atsakomybė už tai anksčiau buvo labai maža".

  "Šiuo metu už valstybinės kalbos nevartojimą žmogui galima skirti 140 eurų baudą. Tačiau daugeliui pareigūnų šių pinigų išmokėjimas net ir nėra bauda", — mano Seimo deputatas ir Nacionalinio susivienijimo pirmininkas Raivis Dzintars.

  Maskvos meras Sergejus Sobianinas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгения Новоженина

  Iniciatoriai neslepia, kad iš Rygos mero Nilo Ušakovo elgesys privertė juos įvesti kodekso pataisas. Ušakovui jau buvo pritaikyta 140 eurų bauda už tai, kad informacija apie savivaldybę socialiniuose tinkluose skelbiama kitomis kalbomis — rusų ir anglų. Rygos meras ne tik apskundė šią baudą, bet taip pat nukreipė  Valstybinės kalbos centro adresu užgaulius komentarus ir karikatūrą internete.

  Ši byla vis dar nagrinėjama teisme. Vasario 19-ą Latvijos valstybinės kalbos centras pradėjo administracinę procedūrą prieš Ušakovą dėl to, kad jis Šešėlių dieną bendravo su moksleiviais rusų kalba.

  Dar šia tema

  Danijoje siūloma patikrinti dvimečių kalbos žinias
  Rusų kalba tapo viena iš penkių labiausiai studijuojamų kalbų Europoje
  Už švarią kalbą — prasideda Lietuvių kalbos kultūros metų renginiai
  Latvis liko nepatenkintas pasisveikinimu rusų kalba
  Latvija ketina sukurti televizijos kanalą rusų kalba
  Tegai:
  latvių kalba, rusų kalba, Latvijos valstybinės kalbos centras (VKC), Nilas Ušakovas, Ryga

  Svarbiausios temos