17:56 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Lietuva ir Estija kompensuoja savo piliečiams dvigubai daugiau vaistų nei Latvija

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Lietuvos ir Estijos kompensuojamųjų vaistų sąrašuose yra dvigubai daugiau paskutinės kartos preparatų, nei Latvijoje, praneša Sputnik Latvija.

  Latvijos sveikatos apsaugos ekonomikos asociacijos duomenimis, nuo 2014 iki 2017 metų šalyje į kompensuojamųjų vaistų sąrašus buvo įtraukti tik 24 preparatai. Tuo tarpu Lietuvoje tokių vaistų yra 51, o Estijoje — 53. Tarp šių vaistų yra preparatai, skirti vėžio, šizofrenijos, išsėtinės sklerozės ir cukrinio diabeto ligoms gydyti.

  Asociacijos atstovai tvirtina, kad Latvijoje į sąrašus neįtraukti net tie preparatai, kurie pripažinti ekonomiškai naudingais.

  Latvijoje sprendimas dėl vaistų įtraukimo į kompensuojamųjų sąrašą gali užtrukti iki aštuonių metų. Europoje kai kurios šalys įtraukia naujus vaistus greičiau, nei per metus (Šveicarijoje — 4 mėnesiai, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje — 6 mėnesiai).

  Tokiu būdu Latvijos asociacijos atstovai tvirtina, kad šalyje būtina atkreipti dėmesį ne tik į išlaidas vaistams, bet ir atsižvelgti į sergamumą, išlaidas dėl neįgalumo bei mirtingumą.

  Lietuvoje kompensuojamųjų vaistų sąrašą galima pažiūrėti čia.

  Dar šia tema

  Vyriausybė: siekiame sumažinti kompensuojamųjų vaistų kainas
  Prezidentė: už vaistus mokame nepagrįstai daug
  Estijoje populiarių vaistų anotacijos bus ir rusų kalba
  Tegai:
  kompensuojamieji vaistai, Estija, Lietuva

  Svarbiausios temos