17:48 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Tyrimas parodė, kad lietuviai suteikia pirmenybę vakarienei namuose, tačiau jeigu tenka valgyti ne namuose ― išleidžia 6,4 eurus

  VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Bendrovė "Nestlé" atliko tyrimą dėl Baltijos šalių gyventojų mitybos įpročių ir išsiaiškino, kad dauguma šių šalių piliečių paprastai vakarieniauja namuose, pranešė portalas "Nestlé" oficialiajame tinklalapyje.

  Namuose valgo 99% Latvijos gyventojų ir po 98% Lietuvos ir Estijos piliečių.

  3% Latvijos ir estijos gyventojų nurodė, kad iš viso nevakarieniauja, nes jiems nereikalinga vakarienė arba per vėlai ateina namo ir jaučiasi labai pavargę. Lietuvoje vakarienę praleidžia 4% gyventojų bei kaip pagrindinę priežastį įvardija tai, kad valgyti tris kartus yra per brangu.

  Žmonės, kurie vakarieniauja ne namuose, vidutiniškai už vieno asmens vakarienę moka 6,4 eurų. Estai vidutiniškai už vakarienę moka 8,1 eurų, latviai mažiausiai — 2,6 eurų. Priešingai nei lietuviai ir estai, kurių dauguma vakarienei renkasi restoraną, didesnė dalis latvių nurodė vakarieniaujantys darbo vietoje.

  Be to, 4% Lietuvos gyventojų nevalgo pusryčių, Estijoje tokių tik 3%, o Latvijoje pirmo dienos valgio atsisako net 16% gyventojų.

  O jau pietauja dauguma Baltijos šalių gyventojų — 90% lietuvių, 91% latvių ir 92% estų. Labai dažnai lietuviai ir latviai praleidžia pietus dėl laiko stokos.

  Patys pietus namuose lietuviai taip pat gamina kur kas rečiau nei pusryčius ar vakarienę. Kasdien ar 4-6 kartus per savaitę pietus namuose gamina 45 % gyventojų, dar trečdalis pietus namuose gamina 2-3 kartus per savaitę.

  Tyrimas nuorodo, kad lietuviai pietums ne namuose išleidžia vidutiniškai apie 3,6 eurų, latviai — 4,2 eurų, estai — 5 eurų.

  Maistą namuose daugiausiai gamina latviai, apie 96% šalies gyventojų. Tačiau ir lietuviai su estais ne labai atsiliko — po 95% gyventojų ruošia maistą namuose.

  Gydomoji oranžinės citrinos galia
  © Sputnik
  Gydomoji oranžinės citrinos galia

  Dar šia tema

  Prienų rajone nutraukta vaikus mokykloje maitinančios įmonės veikla
  Gražiausi ir skaniausi tortai užkariauja socialinius tinklus
  Tegai:
  gėrimai, maistas ir gėrimai, maistas, Baltijos šalys, Lietuva

  Svarbiausios temos