10:45 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis, praneša Lietuvos banko spaudos tarnyba.

  Jaunojo dizainerio darbas dvi savaites internetu vykusiame gyventojų iš viso pasaulio balsavime surinko daugiausia balsų.

  Petrulis savo sukurtu monetos dizainu — supinta kasa, kurios galai išsišakoja į Lietuvos, Latvijos ir Estijos herbus — labiausiai sužavėjo balsuotojus. Jis surinko 4 277 balsus ir nugalėjo tarptautiniame konkurse.

  Šis lietuvis pirmą kartą dalyvavo monetos kūrimo konkurse, ir būtent jo sukurtas piešinys bus pavaizduotas ant 2018 metų pradžioje išleisiamos bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės 2 eurų monetos. Moneta bus identiška visose trijose šalyse, skirsis tik užrašytas valstybės pavadinimas.

  Dėl bendros Baltijos valstybių šimtmečiui skirtos monetos dizaino gyventojai iš viso pasaulio dvi savaites balsavo interneto svetainėje www.baltijosmoneta.eu.

  Suskaičiavus 14 302 balsus paaiškėjo, kad laimėjusio projekto autorius Petrulis surinko trečdalį balsų. Nors už monetas balsavo žmonės daugiausia iš Baltijos valstybių (estų balsai sudarė 36%, latvių — 32%, lietuvių — 25%), taip pat sulaukta balsų iš kitų Europos šalių, Japonijos, Australijos, Argentinos, Kanados, JAV, Indijos, Maroko.

  Iš viso konkurse dalyvavo šeši dizaino projektai, po du iš kiekvienos šalies. Balsavimo metu jų autoriai buvo laikomi paslaptyje, neatskleista ir tai, iš kokios šalies kuri moneta.

  Lизайн монеты, посвященной столетию балтийских государств
  Baltijos šalių monetos dizainai

  Už monetą balsavę gyventojai taip pat dalyvavo loterijoje. Pasibaigus balsavimui, burtų keliu ištraukti 100 laimėtojų, gausiantys po tris 2 eurų progines monetas iš kiekvienos šalies. Centriniai bankai susisieks su laimėtojais, kad šie nurodytų, kokiu adresu išsiųsti prizus. Monetos numizmatinėse pakuotėse bus išsiųstos po jų išleidimo į apyvartą 2018-ųjų pradžioje.

  Internetinis balsavimas vyko kovo 21 — balandžio 5 dienomis. Vienas žmogus galėjo balsuoti tik vieną kartą, patvirtindamas savo balsą elektroniniu paštu gauta nuoroda. Renkant monetos dizaino laimėtoją buvo skaičiuojami tik patvirtinti balsai.

  Dar šia tema

  Pinigų muziejus pristatys naują 20 eurų kolekcinę monetą
  Žaliojo tilto skulptūros pavaizduotos ant Rusijos monetos
  Olimpinė moneta įkvėps olimpiečius Lietuvą pradžiuginti medaliais
  Tegai:
  Baltijos šalių šimtmečiui skirta proginė moneta, Justas Petrulis, Baltijos šalys, Estija, Lietuva

  Svarbiausios temos