10:01 2019 Spalio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1043
 • RUB70.8034
  Karys, archyvinė nuotrauka

  Pratybos "Pavasario audra" privertė estą imtis šautuvo

  © Flickr/ The U.S. Army
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  4741

  Kadrinos valsčiaus vietinis gyventojas paleido įspėjamąjį šūvį į orą po to, kai jo teritorijoje atsidūrė kariai, dalyvaujantys manevruose "Pavasario audra"

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Kadrinos valsčiaus gyventojas paleido įspėjamąjį šūvį į orą po to, kai karinių pratybų "Pavasario audra" dalyviai įsibrovė į jo sklypą, praneša Sputnik Estija.

  Incidentas įvyko gegužės 25 dieną — paskutinę manevrų dieną. Policija gavo pranešimą, kad 56-metų Ochepalų kaimo gyventojas grasino jo teritorijoje esantiems kariams. Buvo pranešta, kad vyras paleido įspėjamąjį šūvį. Incidento metu niekas nenukentėjo.

  Dėl šio įvykio pradėtas baudžiamasis procesas. Vyrui gali grėsti bauda ir net laisvės atėmimas iki penkerių metų.

  Tai ne pirmas incidentas šių pratybų metu. Taip gegužės 19-ą įvyko dvi avarijos dalyvaujant karių trasnporto priemonėms. Netoli Soonurme kaimo į griovį nulėkė britų šarvuotis. 35-metų vairuotojas ir 33-metų šaulys buvo paguldyti į ligoninę su sutrenkimais ir lūžiais. Keletą valandų anksčiau tame pačiame greitkelio ruože kariuomenės visureigis, judėdamas atbuline eiga, trenkėsi į  automobilį, avarijos metu niekas nenukentėjo.

  Gegužės 17 dieną karinis automobilis netoli Aidu kaimo Ida Virume antena kliudė aukštos įtampos elektros perdavimo liniją, dėl ko mašina gavo elektros smūgį ir užsidegė, nukentėjo du žmonės.

  Diena anksčiau, gegužės 16-ą, Manniku paligone ant kario atbuline eiga užvažiavo sunkvežimis, bandęs palikti įsivaizduojamojo priešo apšaudymo zoną. Nukentėjusiajam buvo suteikta pirmoji pagalba, vėliau jį išvežė į ligoninę.

  Estijos gynybos ministerija taip pat perspėjo gyventojus, kad jų turtas gali nukentėti pratybų metu. Ginkluotosios pajėgos išleido specialų lankstinuką, paaiškinantį piliečių veiksmus, jei per pratybas nukentėtų kažkieno nuosavybė, ar tai būtų automobilis, kelias, laukas, miškas, sodas ir kas nors kita. Kariai prašo nedelsiant užfiksuoti žalą ir kreiptis į gynybos pajėgas.

  Tarptautinės NATO pratybos "Pavasario audra 2017", kuriose dalyvauja beveik 9 tūkstančiai karių vyksta Estijoje nuo gegužės 8 dienos.

  Dar šia tema

  Lietuvos karinių laivų įgulos treniruojasi pratybose "Baltijos tvirtovė 2017"
  Skandalas NATO pratybų metu Lietuvoje: savanoriai kankino nepilnametį
  Lietuvoje vyks svarbiausios NATO pratybos "Tvirtas kobaltas"
  Taktinės pratybos diversantams sugauti atskleidė tarnybų sąveikos problemas
  Lietuvoje vėl gaudo "diversantus": prasidėjo karinės pratybos "Žaibo kirtis"
  Tegai:
  karinės pratybos, NATO, Estija

  Svarbiausios temos