21:02 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  107

  NATO naikintuvas F-16 bandė priartėti prie Rusijos gynybos ministerijos lėktuvo, bet jį "nuvijo" rusiškas Su-27

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. NATO naikintuvas F-16 priartėjo prie Rusijos gynybos ministerijos ministro Sergejaus Šoigu lėktuvo virš neutralių Baltijos jūros vandenų, tačiau jį "nuvijo" rusiškas Su-27, pranešė RIA Novosti korespondentas.

  © Sputnik .
  NATO naikintuvas F-16 priartėjo prie Rusijos gynybos ministerijos ministro Sergejaus Šoigu lėktuvo

  Kai Rusijos gynybos ministras skrido į Kaliningradą virš Baltijos jūros neutralių vandenų, vienas NATO naikintuvų stengėsi priartėti prie ministro lėktuvo. Šoigu lėktuvą lydėjo Rusijos karinės aviacijos naikintuvai Su-27. Vienas palydos lėktuvas įskrido tarp ministro lėtuvo ir NATO naikintuvo. Su-27 "parodė" NATO lėktuvui apsiginklavimą, supurtęs sparnus. Po to F-16 nuskrido šalin.

  Gynybos ministerijos posėdis Kaliningrade

  Šoigu skrido į Rusijos gynybos ministerijos posėdį, kuris skirtas Vakarų strateginės krypties saugumo kalausimams aptarti. Posėdyje Šoigu pabrėžė, kad NATO karinis aktyvumas Rytų Europoje ir Baltijos šalyse turi blogėjimo tendenciją.

  "Šiaurės Atlanto Aljansas didina savo buvimą Baltijos šalyse. Tobulinama infrastruktūra, aviacijos bazės ir kiti kariniai objektai", — sakė Rusijos ministras.

  Taip pat posėdžio metu Šoigu pabrėžė, kad bendrose Rusijos ir Baltarusijos pratybų "Zapad-2017" metu bus panaudota žymiai mažiau karinės technikos ir karių nei panašiuose NATO maneuruose.

  Pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos. Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirumu dialogui", — pridūrė Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Pagal NATO išplatintą informaciją, 2017 metais Baltijos šalių teritorijoje planuojama surengti ne mažiau nei 16 tarptautinių ir nacionalinių pratybų. Rotuojamų NATO pajėgų dislokavimas Rytų Europoje yra dalis Aljanso planų sustiprinti savo rytinio sparno gynybą ir atgrasyti potencialią Rusijos agresiją. Rusija savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų ką nors pulti, bet naudojasi pretekstu tam, kad galima būtų Rusijos pasienyje dislokuoti kuo daugiau karinės technikos.

  Dar šia tema

  NATO karių visureigis įsirėžė į automobilį su keturiomis merginomis
  NATO kariai sugebės apsisaugoti nuo atominės ir cheminės atakų
  Putinas: NATO — JAV užsienio politikos priemonė, ten vien vasalai
  Pratybose "Geležinis vilkas" dalyvauja 5,3 tūkst NATO karių
  Tegai:
  naikintuvai, Rusijos Gynybos ministerija, NATO, Baltijos jūra

  Svarbiausios temos