22:18 2019 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Kaimas, archyvinė nuotrauka

  Latvijos fermeriai skundžiasi lietuviais-vagiliais

  © Sputnik/ Alisa Babickaya
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  33 0 0

  Latvijos Fermeriai skundžiasi, kad dažnai kenčia nuo vagių iš Lietuvos, jie apvagia jų daržines, kerta upę ir atsiduria savo šalyje, kur juos negali sugauti vietos policija

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Latvijos ūkininkus, gyvenan čius pasienyje su Lietuva, dažnai  apvagia vagiliai iš kaimyninės šalies, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į Latvijos laikraščio "Bauskas Dzīve" vyresniosios redaktorės Anitos Rozentalės interviu "Latvijas Radio".

  Tik šiais metais policija pradėjo 11 ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių, kurias padarė lietuviai Grenctalėje.

  Rozentalės teigimu, dažnai ūkininkai ryte supranta, kad per naktį dingo jų grandininis pjūklas arba kitas ūkyje svarbus instrumentas. Fermeriai seka pėdsakais, kurie nuveda iki upės Musa, kurios kitame krante jau Lietuvos teritorija. Prie vandens pėdsakai dingsta, todėl ūkininkai mano, kad vagys perplaukia upę ir nuneša savo grobį į Lietuvą.

  Tačiau Latvijos policija neturi teisiės sekti nusikaltėlius Lietuvos teritorijoje. Jeigu vagis pagautų Latvijos teritorijoje, jiems būtų galima  skirti bausmę, o kitu atveju jie lieka nenubausti.

  Nukentėję latviai negali tiesiog paduoti pareiškimą Lietuvos policijai —tai įmanoma  tik tuo atveju, jeigu apvogtas žmogus pamatė savo daiktą kur nors Lietuvoje.

  Latvijos policininkai naktimis patruliuoja pasienio teritorijoje ir atidžiai stebi pavienius asmenis ir automobilius. Tačiau Latvijos ūkininkai raginami patys pasirūpinti savo nuosavybės saugumu.

  Dar šia tema

  Klaipėdoje sulaikytas multimedijų iš automobilių vagis
  "Pavogta" prabanga sukelia baimės ir įtampos kupiną gyvenimą
  Tegai:
  vagystė, Lietuva

  Svarbiausios temos