19:31 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Rusijos geležinkelis vėl priima grūdus, kurie bus eksportuojami į užsienio uostus Baltijos jūros kryptimi, pasidalino Rusijos grūdų eksportuotojai

  VILNIUS, liepos 20 — Sputnik. Rusijos grūdų eksportuotojai atnaujino tiekimą į Baltijos jūros užsienio uostus, praneša laikraštis "Kommersant".

  Apie tai, kad UAB "Rusijos geležinkeliai" vėl priima rusiškus grūdus eksportuoti į Baltijos jūros uostus, laikraščiui pranešė Rusijos grūdų sąjungos prezidentas Arkadijus Zločevskij.

  Šių metų gegužę sąjunga kreipėsi į "Rusijos geležinkelių" vadovą su prašymu suteikti pagalbą, eksportuojant rusiškus grūdus geležinkeliu į Baltijos jūros uostus. Tiekimas buvo sustabdytas vasario-kovo mėnesiais, nuo tada pro Baltijos uostus nebuvo eksportuojama iki 600 tūkstančių tonų grūdų.

  "Rusijos geležinkeliai" krovimo sunkumus aiškina techniniais apribojimais, tačiau tikroji problema galėjo būti bandymas perorientuoti eksportuotojus į Rusijos uostus, mano Zločevskij.

  "Matyt, atėjo supratimas, kad persiorientuoti nepavyks, Baltijos jūros uostai arba neturi galimybių krauti, arba jie tiesiog nenaudingi eksportuotojams", — sakė jis.

  Anot jo, jeigu Estijos uostuose į grūdų eksporto tarifą įtrauktas krovimo mokestis, laivų krovimo ir iškrovimų įmonių paslaugos bei uostų komisija, yra apie 12 eurų už toną, tai Sankt Peterburge vien perkrauti kainuoja 20-21 euras už toną.

  Logistikos reitinge Lietuva aplenkė Estiją, Latviją ir Lenkiją >>

  Zločevskio skaičiavimais, tuo metu, kai galiojo Rusijos apribojimai grūdų eksportui pro Baltiją, buvo galima pervežti apie 500-600 tūkstančių tonų grūdų.

  Pro Baltijos jūros užsienio uostus eksportuojamas palyginti nedidelis grūdų kiekis — vidutiniškai 1-2 milijonai tonų per sezoną, mano Rusijos įmonės "Sovekon" direktorius Andrejus Sizovas.  

  Pasak jo, per Baltijos jūros uostus eksportuojami dideli Rusijos kukurūzų kiekiai.

  Baltijos šalių nuostoliai dėl Rusijos embargo
  © Sputnik /
  Baltijos šalių nuostoliai dėl Rusijos embargo

  Dar šia tema

  Rusija išlieka pagrindine Lietuvos eksporto partnere
  Lietuvoje 30% darbo vietų priklauso nuo eksporto
  Rusija dar lieka pagrindine Lietuvos eksporto kryptimi
  Rusija iki 2018 metų nutrauks naftos produktų eksportą per Baltijos šalių uostus
  Tegai:
  grūdai, maisto produktų eksportas, eksportas, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos