20:32 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Vėliau Baltijos šalių vadovai Taline aptars strateginių projektų energetikos ir transporto srityse įgyvendinimą

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Taline susitiko su Latvijos ir Estijos vadovais, o taip pat su JAV viceprezidentu Mike Pence, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

  Per 2017 metų liepos mėnesį tai jau antras JAV aukštesnio lygio vizitas regione, tai rodo padidėjusį Amerikos dėmesį šito regiono saugumui.

  Svarbiausios susitikimo temos — regiono saugumas, Baltijos šalių bei JAV bendradarbiavimas gynybos srityje, pasirengimas NATO viršūnių susitikimui, kuris įvyks 2018 metais.

  Baltijos šalių vadovai taip pat pasakojo JAV viceprezidentui apie savo ketinimą užtikrinti greitesnį Aljanso sprendimų priėmimą, parengti konkrečias priemones galimai karinei Baltijos šalių izoliacijai išvengti, turėti nuolat atnaujinamus gynybos planus su priskirtais kariniais pajėgumais.

  Taline taip pat vyks Baltijos šalių vadovų susitikimas, kurio metu bus aptariamas strateginių projektų energetikos ir transporto sektoriuose įgyvendinimas, aktualūs ES klausimai, ES parama Rytų partnerystės šalims.

  Dar šia tema

  Kodėl Lietuvai nepavyksta būti pagrindinei Baltijos regione?
  Grybauskaitė papasakojo Trampui apie tai, kas gresia Lietuvai
  Prezidentė Miunchene susitiks su JAV viceprezidentu ir Google atstove
  Tegai:
  Mike Pence, Dalia Grybauskaitė, Baltijos šalys, Talinas

  Svarbiausios temos