20:25 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 21°C
Tiesioginis eteris
  SGD laivas, archyvinė nuotrauka

  Latvija stabdo SGD susitarimą tarp Baltijos šalių

  © AP Photo / Lukasz Szelemej
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  90 0 0

  Planuota, kad regioninį SGD paketą sudarytų Klaipėdoje veikiantis ir Estijoje planuojamas terminalai bei Inčukalno dujų saugykla (Latvija)

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Baltijos valstybių susitarimas dėl bendros suskystintųjų gamtinių dujų rinkos stringa, praneša LRT.

  Premjero patarėjo Deivido Matulionio teigimu, Latvijos vyriausybė nusprendė atidėti sprendimą ir prašo papildomos informacijos.

  Planuota, kad regioninį SGD paketą sudarytų Klaipėdoje veikiantis ir Estijoje planuojamas terminalai bei Inčukalno dujų saugykla Latvijoje.

  Susitarusios tarpusavyje, Baltijos šalys galėtų prašyti europinės paramos.

  Lietuvos vyriausybė ieškos būdų, kaip užsitikrinti ES paramą SGD terminalo laivui išpirkti, susitariant tik su Estija, tačiau vargu ar dviejų valstybių susitarimą EK vertintų kaip regioninį, kuris būtinas, norint gauti paramą dujų infrastruktūrai.

  Rugpjūčio 21 dieną į Lietuvą pasiekė pirmasis suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinys iš JAV. Anot energetikos ministro Žigimanto Vaičiūno, dujos iš Amerikos turėtų sustiprinti konkurenciją regioninėje rinkoje ir kitąmet sumažinti dujų kainas galutiniam vartotojui.

  "Tokie įvykiai verti atskiro įrašo energetikos istorijos puslapiuose. Būdamos svarbiausia Lietuvos strategine partnere JAV šiandien tampa ir patikimu SGD tiekėju visam regionui. Taip stiprinama ne tik partnerystė, energetinė nepriklausomybė, bet ir intensyvinama konkurencija tarp dujų tiekėjų, kuri garantuos dar geresnes dujų kainas Lietuvos ir viso regiono vartotojams", — sakė Vaičiūnas.

  Artimiausiu metu į Lietuvą turi atvykti dar vienas krovinys iš JAV.

  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų kainą gyventojams
  © Sputnik /
  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų kainą gyventojams

  Dar šia tema

  "Shell" pirmą kartą pristatys SGD krovinį į Klaipėdą
  Klaipėdos nafta galės naudotis SGD terminalu
  Inovatyvus projektas: Lietuvoje bus kuriamas SGD varomas lokomotyvas
  Tegai:
  susitarimas, suskystintos gamtinės dujos (SGD), Baltijos šalys
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos