23:19 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (16)
  115

  Latvija ir Lietuva negali susitarti dėl geležinkelio ruožo Mažeikiai-Rengė atkūrimo — gali būti, kad sureguliuoti konfliktą teks EK

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Latvija gali įteikti Lietuvai notą ir pateikti protestą  Europos Komisijai dėl 2008 metais demontuoto geležinkelio ruožo Mažeikiai-Rengė, praneša Sputnik Latvija.  

  Lietuva išmontavo 20 kilometrų geležinkelio ruožą tarp Lietuvos Mažeikių miesto ir Latvijos Rengės dėl kelio remonto, kuris iki šiol nepasibaigė.

  Dėl geležinkelio bėgių demontavimo Klaipėdos uoste išaugo krovinių apyvarta, tačiau sumažėjo tranzitas Latvijoje — čia buvo trumpiausias kelias nuo Mažeikių naftos perdirbimo įmonės iki Latvijos ir Estijos uostų.

  Ši situacija taip sugadino santykius tarp Latvijos ir Lietuvos vežėjų, kad neseniai verslininkas Ainars Šleseris pasakojo apie ketinimą bylinėtis su Lietuva dėl prieigos teisės prie Kaliningrado koridoriaus ir kaip vieną iš priežasčių įvardijo ir geležinkelio iš Lietuvos į Liepoją išmontavimą.

  "Lietuvos geležinkeliai" 2008 metais išmontavo ruožo Bugeniai-Rengė bėgius. Tokiu būdu iš esmės užkirto kelią latviams vežti lietuviškus krovinius. Dėl to naftos perdirbimo įmonei "Orlen Lietuva" pabrango pervežimai, nes bendrovė buvo priversta gabenti naftą tik Lietuvos geležinkeliais. Todėl įmonė apskundė geležinkelius Europos Komisijai.

  Tyrimą dėl "Lietuvos geležinkelių" veiklos Europos Komisija pradėjo 2013 metų kovą. Komisija nustatė, kad įmonė galimai ribojo konkurenciją geležinkelių rinkoje Lietuvoje bei Latvijoje.

  Temos:
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (16)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" ir "Orlen" susitarė dėl tarifų
  Tranzitas iš Kinijos į Europą vyks Lietuvos geležinkeliais
  Pirmasis SPG krovinys iš JAV atplaukė į Klaipėdą
  "Klaipėdos nafta" sulaukė krovinių apimties augimo
  Tegai:
  geležinkelis, nota

  Svarbiausios temos